tv3.lv

Vairs nav pieejams sociālais tīkls “Parler”

No pirmdienas, 11. janvāra, vairs nav pieejams sociālais tīkls “Parler”, ko iecienījuši konservatīvā un labējā spārna amerikāņi un kas sevi pozicionē kā alternatīvu “Twitter” bez cenzūras ierobežojumiem.

2021. gada 12. janvārī 0:00

Uzņēmums “Amazon Web Services” pirmdien izņēmis “Parler” no saviem hostinga pakalpojumiem. Kompānija iepriekš brīdināja “Parler”, ka platforma pārkāpj pakalpojumu sniegšanas noteikumus, nedzēšot aicinājumus uz vardarbību.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lasi vēl: “Google Play” vairs nepiedāvā sociālā tīkla “Parler”

Pagājušajā nedēļā uzņēmumi “Google” un “Apple” pārtrauca piedāvāt “Parler” lietotni. Lai arī lietotni vairs nevarēja lejupielādēt, sociālo tīklu joprojām varēja izmanot.

Sociālais tīkls “Parler” tika izveidots 2018.gadā un dēvē sevi par “lietotni vārda brīvībai”.

Tīklu aktīvi izmantoja ASV prezidenta Donalda Trampa atbalstītāji, un tās popularitāte ievērojami auga ASV prezidenta vēlēšanu kampaņas laikā, kad “Twitter” sāka marķēt Trampa ierakstus kā maldinošus.

ASV mediji vēsta, ka Vašingtonā trešdien notikušās Trampa atbalstītāju vardarbīgās nekārtības, kas kulminēja ar ielaušanos ASV Kapitolijā, lielā mērā esot organizētas, izmantojot tādas lietotnes kā “Parler”.

Trampa loka cilvēki aktīvi aktīvi popularizē “Parler” kā alternatīvu “Twitter” un “Facebook”, kas, kā pārmet Tramps, cenzē konservatīvos uzskatus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Baltā nama preses sekretāre Keilija Makenenija vēl jūnijā pavēstīja, ka ir izveidojusi kontu “Parler”, jo viņai apnikusi konservatīvo cenzēšanas citos sociālajos tīklos.

Pēdējo mēnešu laikā “Parler” korporācijas “Apple” lietotņu veikalā stabili turējās lejupielāžu topā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm