tv3.lv

Papildināta – Vairākas humānās palīdzības automašīnas atgriezušās Krievijā

Pirmās Krievijas humānās palīdzības kravas mašīnas sestdien sāka atgriezties no nemiernieku kontrolētajiem reģioniem Ukrainas austrumos, paziņoja Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) novērotāji.

2014. gada 23. augustā 12:15

Novērotāju misijas vadītājs Krievijas robežpunktā ”Doņeck” Pols Pikārs pavēstīja, ka vairākas kravas automašīnas sākušas braukt cauri robežpunktam, taču konkrētu skaitu nevarēja nosaukt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padomes pārstāvis ir paziņojis, ka tā sauktā “humānā konvoja” kravas automašīnās tika iekrautas Ukrainas bruņojuma rūpnīcās salaupītās iekārtas. Par to liecinot operatīvā informācija.

Ukrainas robežsargiem nav iespējas pārbaudīt izbraucošās kravas automašīnas, jo viņi tām netiek pielaisti. Iepriekš Rietumvalstu žurnālisti bija ziņojuši, ka pirms iebraukšanas Ukrainā, kravas mašīnas esot bijušas pustukšas.

Konvoja nesankcionētu iebraukšanu asi ir nosodījušas Rietumvalstis. Krievijas rīcība vakar aiz slēgtām durvīm tika apspriesta arī ANO Drošības padomē. Pēc sanāksmes britu vēstnieks, kurš patlaban vada Drošības padomi, notikušo nosauca par kliedzošu Ukrainas suverenitātes pārkāpumu.

Jau ziņots, ka Krievija kopumā bija izveidojusi 262 mašīnu humānās palīdzības konvoju, kas piektdien sāka iebraukt Ukrainas teritorijā bez Kijevas piekrišanas. Konvoju nepavada Starptautiskās Sarkanā Krusta komitejas (ICRC) pārstāvji.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm