tv3.lv

Vācijas prezidents: Navaļnija indētāji atrodami tikai Krievijā

Pasaulei ir jāskatās uz Krieviju, lai atrastu noziedzniekus, kas saindēja opozīcijas līderi Alekseju Navaļniju, piektdien sacīja Vācijas prezidents Franks Valters Šteinmeiers.

2020. gada 4. septembrī 19:35

“Tur tika pastrādāts noziegums, to pastrādājušie var tikt atrasti vienīgi Krievijā. Visneatliekamākie jautājumi tagad tiek adresēti valdībai Maskavā,” intervijā mediju grupai “Madsack” sacīja prezidents.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Aicinot Krieviju viest skaidrību, Šteinmeiers arī sacīja, ka Vācijas valdībai tagad “koordinācijā ar Eiropas partneriem, vadoties no pēdējiem atklājumiem, ir jāizdara konkrēti secinājumi”.

Tas, ka “opozīcijas un kritiskajām balsīm Krievijā tagad ir jābaidās par savu veselību un dzīvību, ir smags slogs” Vācijas sadarbībai ar Krieviju, viņš piebilda.

Vienlaikus valdības preses sekretārs Štefens Zeiberts šodien atteicās atkārtot kancleres Angelas Merkeles agrākos izteikumus, ka Navaļnija lieta un gāzes vada “Nord Stream 2” būvniecība ir jānošķir.

Lasi vēl: Vācijas valdība: Navaļnijs saindēts ar “Novičok”

Navaļnijs 20.augustā ar saindēšanās pazīmēm nesamaņā tika nogādāts Omskas slimnīcā Sibīrijā, bet divas dienas vēlāk no Krievijas pārvests uz Vāciju, kur viņa ārstēšanu uzņēmusies Berlīnes Universitātes klīnika “Charite”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā trešdien pavēstīja Vācijas valdība, tagad iegūti neapgāžami pierādījumi, ka Navaļnijs ir saindēts ar nervus paralizējošu kaujas vielu, kas pieder “Novičok” grupai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm