tv3.lv

Vācijas parlamenta deputāte: Oficiāli Vācijā ieradušies virs 600 000 Ukrainas bēgļu, neoficiāli varētu būt pat miljons

23. maijā 8:40

Oficiāli Vācijā līdz šim ieradušies vairāk nekā 600 000 Ukrainas bēgļu, neoficiāli to varētu būt vēl vairāk — ir pieņēmumi, ka Vācijā varētu būt ieradies pat miljons bēgļu no Ukrainas, intervijā “900 sekundēs” sacīja Vācijas parlamenta deputāte (SPD) Zanda Martens.

Viņa atzina, ka pēc 24. februāra Vācijas parlamentā pārējās tēmas palikušas nomaļus – aktuāla ir kara darbība Ukrainā un tās sekas. Vācijā pēc oficiālās statistikas datiem ir ieradušies vairāk nekā 600 000 kara bēgļu no Ukrainas, bet neoficiālo to varētu būt vēl vairāk ap miljonu, jo bēgļiem, kas ierodas no Ukrainas, nav jāreģistrējas uz robežām. Lielākā daļa Ukrainas bēgļu pie paziņām, draugiem atrod vietu, kur dzīvot, neizmantojot valsts piedāvātās izmitināšanas vietas.

Viņa teica, ka Vācijā cilvēkiem no Ukrainas ir atvērts darba tirgus, ikviens cilvēks, kas reģistrējas Vācijā, uzreiz var atrast darbu un sākt strādāt, esot svarīgi dot iespēju strādāt un integrēties sabiedrībā. Arī bērniem ir iespēja iet skolā.

Martens teica, ka ģeogrāfiski Ukraina no Vācijas atrodas tālāk, līdz ar to Latvijas iedzīvotāji, iespējams, tur notiekošo uztver personiskāk, bet, raugoties uz notikumiem Ukrainā, kopumā Eiropā ir sajūta tas varētu notikt šeit, pie mums, arī Vācijā ir šī sajūta.

Reaģējot uz notiekošo Eiropā, Budestāgs proaktīvi reaģē, grozot likums, lai pēc iespējas ātrāk varētu atteikties no Krievijas enerģijas resursiem, top alternatīvi enerģijas piegādes avoti.

Viņa atzina, ka ģeopolitiskās situācijas un citu apstākļu ietekmē arī Vācijā pēdējos 40 gados ir augstākā inflācija, tiek pieņemti likumprojekti par atbalstu sevišķi tiem cilvēkiem, kuriem jau pirms krīzes neklājās viegli. Sabiedrība Vācijā uz cenu kāpumu reaģējot ar bažām. Lai gan cilvēki Vācijā ir dažādi, ir tie, kuri ne tagad, ne iepriekš nepētīja veikalos, cik kas maksā, bet ir tādi, kas skatījās, kurus produktus pirkt, jo tiem ir atlaide. Pēdējie cenu kāpumu jūt vairāk. Arī apkures un elektrības cenu kāpums sabiedrībā Vācijā vieš bažas. Tāpēc pieņemta virkne ar atbalsta pasākumiem, tostarp materiāliem atbalsta pasākumiem, lai cenu šoku varētu labāk pārvarēt. Tāpat arī Vācijas uzņēmēji saskaras ar cenu kāpumu, neskaidrību, nedrošība un citām problēmām.

Viņa atzina, – kopumā Eiropā neesam tikuši tik tālu, lai diskutētu par to, kādu gribam redzēt drošu Eiropu, taču skaidrs, ka Krievija nepazudīs no pasaules kartes. Diskusija sabiedrībā par to, kādu gribam redzēt drošu Eiropu, sekos.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm