Vācijas aizsardzības ministrs atklāj, kad Berlīne īstenos tanku piegādi Ukrainai

Vācijas aizsardzības ministrs Boriss Pistoriuss ceturtdienas rītā, viesojoties armijas militārajā poligonā, paziņoja, ka viņa valsts ir ceļā uz kaujas tanku piegādi Ukrainai “līdz marta beigām”.

26. janvārī 11:59

Vācijas paziņojums par “Leopard 2” piegādēm iezīmēja pirmo posmu Rietumu koordinētajos centienos piegādāt desmitiem smago ieroču, kas, pēc Ukrainas militāro spēku komandieru teiktā, ļaus veikt pretuzbrukumus, samazinās upuru skaitu un palīdzēs atjaunot sarūkošos munīcijas krājumus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Drīz pēc tam, ASV prezidents Džo Baidens paziņoja, ka ASV nosūtīs arī 31 “M1 Abrams” tanku, tādējādi mainot vairākus mēnešus ilgušos Vašingtonas neatlaidīgos argumentus, ka Ukrainas karaspēkam šos tankus ir pārāk grūti ekspluatēt un uzturēt.

Tagad gan par galveno faktoru tanku piegādēs izcelts laiks. To savā uzrunā, pēc pateicības vārdiem partneriem uzsvēra arī Ukrainas prezidents. Volodimirs Zelenskis sacīja, ka ir svarīgi, lai apsolītie tanki līdz Ukrainas frontei tiek nogādāti pēc iespējas ātrāk.

Šodien īsā vārdu apmaiņā Vācijas aizsardzības ministrs atbildēja uz žurnālistu jautājumiem par to, kad tieši “Leopard 2” tanki būs redzami Ukrainā. Viņš uzsvēra, ka tās noteikti būs šā gada pirmā ceturkšņa beigas, proti, marta nogale, kā viņš piebilda vēlāk.

Viņš arī noliedza, ka Vācija vilcinājusies ar savu lēmumu – esot notikušas garas un vajadzīgas diskusijas par to.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm