Vācija Staļina izraisīto badu Ukrainā atzīs par genocīdu

Vācija gatavojas par genocīdu atzīt 30. gados Ukrainā padomju diktatora Josifa Staļina mākslīgi izraisīto badu, un Bundestāgā jau ir sagatavots atbilstošas rezolūcijas projekts.

2022. gada 25. novembrī 18:44

Centriski kreisās koalīcijas un konservatīvās opozīcijas deputātu kopīgā rezolūcija iecerēta arī kā brīdinājums Krievijai, Ukrainai šobrīd Maskavas iebrukuma dēļ atkal nonākot jaunu bada draudu ēnā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Likumdevēji plāno balsot par rezolūciju nākamtrešdien uzreiz pēc Ukrainas golodomora piemiņas dienas, kas katru gadu tiek atzīmēta novembra ceturtajā sestdienā.

Golodomors “ietilpst [20. gadsimta pirmās puses] totalitāro sistēmu necilvēcīgo noziegumu, kuros miljoniem dzīvību tika iznīcinātas, sarakstā”, teikts rezolūcijas projektā.

“Cilvēkus daudzviet Ukrainā, ne tikai labības audzēšanas reģionos vien, skāra bads, un viņi cieta represijās.” Tā bija organizēta politika, kas atbilst “šodienas perspektīvas vēsturiski politiskajai genocīda definīcijai”.

Vācijas kanclers Olafs Šolcs un ārlietu ministre Annalēna Bērboka piektdien ar preses sekretāru starpniecību pauda atbalstu rezolūcijai.

Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuleba Berlīnes lēmumu piektdien tviterī nodēvēja par robežzīmi.

Staļina 1932. un 1933. gadā Ukrainā mākslīgi izraisītajā masveida badā tika nogalināti vairāk nekā desmit miljoni cilvēku.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Padomju varas mākslīgi uzturētais bads bija viens no pasaules vēsturē briesmīgākajiem cilvēka izraisītajiem masu iznīcināšanas gadījumiem.

Daudzi uzskata, ka Staļina mērķis bija pret ukraiņu tautu vērsts apzināts genocīds un Holodomors ir pielīdzināms nacistu īstenotajam holokaustam.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm