Uzvaras stāsts izgāzies: Kremļa kanālos aizvien skaļāk kritizē Krievijas ģenerāļus

Pēc piedzīvotājām sakāvēm Harkivas apgabalā un Limanā Krievijas propagandas tonis ir mainījies, – atzīmē ASV Kara studiju institūts (ISW). Putina izsludinātā mobilizācija likusi plašākai sabiedrībai uz savas ādas izjust Krievijas iebrucēju neveiksmes Ukrainā, sagraujot Kremļa centienus uzturēt mītu par šo karu kā kaut ko ierobežotu un kopumā veiksmīgu.

Aktuālā ASV militāro analītiķu analīze veltīta izmaiņām Krievijas informatīvajā telpā pēc sakāvēm Harkivas apgabalā un Limanā, kā arī uzsāktās mobilizācijas dēļ. Krievijas sabiedrība sāka dzirdēt daudz vairāk kritikas par saviem ģenerāļiem, – atzīmē eksperti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sakāve Limanā izsaukusi vēl lielāku apjukumu un kritiku Krievijas plašsaziņas līdzekļos, nekā tas bija pavasarī, kad iebrucēji pameta Ziemeļukrainu vai pēc sakāves Harkivas reģionā. Analītiķi to saista ar uzsākto Krievijas vīriešu mobilizāciju karam Ukrainā.

“Krievijas valsts televīzijas raidījumu vadītājiem realitāte piezogas nemanot,” apjukumu Kremļa kanālos raksturo ASV publiciste Džūlija Deivisa.

Viņa komentējusi Krievijas propagandas šovu fragmentus, kurā viens no Kremļa “ekspertiem” paziņo, ka Limana nebūtu jāpiemin, kamēr programmas vadītājs tam nepiekrīt. Viņš saka, ka visi zina, ka Krievijas karaspēkam neklājas visai labi. Tikmēr cits eksperts saka, ka Kijiva varētu ķerties pie Maskavas bombardēšanas.

“Putins paļaujas uz informācijas telpas kontroli Krievijā, lai aizsargātu savu režīmu… Kritika Krievijas televīzijas kanālos par militārām neveiksmēm, īpaši pēc sakāves Limanā, ir pārdroša un ļoti neparasta Kremļa propagandas šoviem,” vērtē militārie analītiķi

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

ISW atzīmē, ka militāro vadību atklāti un skaļi sākuši kritizēt arī “patriotiskie” Krievijas militārie blogeri, kuri kļuvuši arī par propagandas TV sarunu šovu dalībniekiem. Skarbu kritiku pret Krievijas militāro vadību aktīvi izvērš arī Čečenijas līderis Ramzans Kadirovs un odiozais oligarhs Jevgeņijs Prigožins.

Cik daudz kritikas pacietīs Putins?

Analītiķi uzskata, ka Putins cenšas lielā mērā kontrolēt informatīvo telpu, bet mazāk to apspiest, jo viņa rīcībā neesot tādas apspiešanas un cenzūras mašīnas, kāda bija Padomju Savienībā. Tāpēc “nekārtība” informatīvajā telpā viņam varot būt bīstamākas nekā padomju vadībai.

Savukārt uz militārajiem blogeriem Putins lielā mērā paļaujas, – vērtē ISW eksperti. Tie viņam esot noderīgi, lai popularizētu savu pozīciju masām, kā arī lai iegūtu nesagrozītu informāciju par situāciju frontē.

“Laiks rādīs, cik daudz (kritikas) Putins pacietīs,” rezumē analītiķi. “Un kas notiks, kad un ja viņš mēģinās apklusināt militāros blogerus ar pausto kritiku, kas arvien biežāk tiek veltīta viņa paša lēmumiem.”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm