tv3.lv

Uzbrucējs Teksasas skolā nošauj 19 skolēnus

18 gadus vecs uzbrucējs otrdien nošāva 19 skolēnus pamatskolā ASV Teksasas štata Uvaldes pilsētā, paziņoja amatpersonas.

25. maijā 7:36

Šī ir traģiskākā apšaude skolā upuru skaita ziņā Teksasas štata vēsturē.

Telekanāls CNN, atsaucoties uz amatpersonu teikto, ziņoja, ka uzbrucējs Salvadors Ramoss vispirms sašāvis savu 66 gadus veco vecmāmiņu, kas ir kritiskā stāvoklī, bet pēc tam aizbraucis uz Robas pamatskolu, iegājis tajā ar šauteni un atklājis uguni.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uzbrucēju, kurš bija vietējais iedzīvotājs un ASV pilsonis, nošāvuši policisti, kas ieradušies notikuma vietā.

Pēc amatpersonu teiktā, apšaudē nogalināti divi pieaugušie. Pagaidām nav skaidrs, vai šajā skaitā ietverts arī uzbrucējs.

Skolēni mazās grupās policistu pavadībā atstāja skolu, kurā mācās bērni vecumā no septiņiem līdz 10 gadiem. Robas pamatskolā ir vairāk nekā 500 skolēnu, kas lielākoties ir latīņamerikāņi un no trūcīgām ģimenēm.

Foto: Dario Lopez-Mills, AP

Šis ir upuru skaita ziņā traģiskākais incidents ASV skolās kopš 2012.gadā notikušās apšaudes Konektikutas štata Sendihukas skolā, kurā tika nogalināti 20 bērni un seši skolas darbinieki.

Starp nogalinātajām skolotājām ir Eva Mirelesa un Irma Garsija. Mirelesai ir meita, viņa bija precējusies ar policistu un 17 gadus bijusi audzinātāja, teikts skolas tīmekļa vietnē.

Irmas Garsijas brāļadēls “Twitter” ierakstīja, ka “viņa upurēja sevi, aizsargājot bērnus savā klasē” un “mira kā varone”. Viņa bija precējusies četru bērnu māte un skolotāja 23 gadus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pieci no nogalinātajiem studentiem ir Uzija Garsija, Ksavjers Havjers Lopess, Amerija Džo Garza, Annabella Gvadalupe Rodrigesa un Nevaehs Bravo – visi ir deviņus vai desmit gadus veci.

Liza Garza par brālēna Ksavjera Havjera Lopesa nāvi sacīja, ka viņš ar nepacietību gaidīja peldēšanas vasaru. “Viņš bija tikai mīlošs 10 gadus vecs mazs zēns, kurš vienkārši izbaudīja dzīvi, nezinot, ka šī traģēdija notiks šodien, viņš mīlēja dejot ar brāļiem, mammu.”

Amerijas Džo tēvs Garzas tēvs sociālajā tīklā “Facebook” rakstīja: “Mana mazā mīlestība tagad lido ar eņģeļiem augstu  augšā. Lūdzu, neņemiet ne mirkli par pašsaprotamu. Apskaujiet savu ģimeni. Pasakiet viņiem, ka mīlat viņus. Es tevi mīlu, Amerie Džo. Sargiet manu brāli,” viņš teica.

Sanantonio slimnīcā teikts, ka 10 gadus veca meitene un 66 gadus veca sieviete atrodas kritiskā stāvoklī; un ka divas deviņus un 10 gadus vecas meitenes ir stabilitā stāvoklī.

Uzbrucējs nošāva savu vecmāmiņu pirms došanās uz skolu, sacīja Teksasas senators Rolands Gutjeress, taču ir pretrunīgi ziņojumi par to, vai viņa izdzīvoja.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Baltā nama administrācija lika nolaist valsts karogus pusmastā, sērojot par jaunās traģēdijas upuriem. Prezidents Džo Baidens uzrunā televīzijā aicināja pastiprināt ieroču kontroli un vērsties pret ieroču lobiju.

Džo Baidens
ASV prezidents

Kā nācijai mums jājautā – Dieva vārdā, kad mēs stāsimies pretī ieroču lobijam?

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm