Uzbekistānā nosēdināti 46 afgāņu lidaparāti ar gandrīz 600 karavīriem

Uzbekistāna sestdien, 14.augustā, un svētdien, 15.augustā, piespiedu kārtā nosēdinājusi 22 kara lidmašīnas un 24 helikopterus ar 585 bruņotiem afgāņu karavīriem, kas nelikumīgi ielidojuši valsts gaisa telpā no kaimiņos esošās Afganistānas, paziņojušas uzbeku varasiestādes.

2021. gada 16. augustā 22:46

“Visi gaisa kuģi tika piespiedu kārtā nosēdināti Termizas starptautiskajā lidostā,” teikts Uzbekistānas ģenerālprokuratūras paziņojumā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Trīs afgāņu lidmašīnas “Embraer 314”, kas pieprasījušas nosēšanos Honobodas lidostā, brīdinātas, ka tām jālido uz Termizu. To konvojēšanu uzņēmušies divi Uzbekistānas iznīcinātāji MIG-29.

Lidojuma laikā viena no afgāņu lidmašīnām sadūrusies ar uzbeku iznīcinātāju un nogāzusies. Pilotiem izdevies katapultēties.

Vēl 158 afgāņi, tostarp militārpersonas, nelegāli iekļuvuši Uzbekistānā, šķērsojot robežupi Amudarju.

Ģenerālprokuratūra par visiem nelegālajiem robežšķērsošanas gadījumiem ierosinājusi krimināllietas.

Jau ziņots, ka, noslēdzoties ASV un citu ārvalstu militāro kontingentu izvešanai no Afganistānas, talibi šomēnes izvērsa vispārēju uzbrukuma operāciju un īsā laikā savās rokās sagrābuši faktiski visu valsts teritoriju, bet svētdien viņu rokās krita arī Kabula.

Afganistānas līdzšinējais prezidents Ašrafs Gani svētdien valsti atstājis.

bažījoties par savu dzīvību, valsti pamest cenšas arī tūkstošiem citu afgāņu, kas sadarbojušies ar līdzšinējo režīmu un starptautisko militāro kontingentu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm