Ungārija uzliek veto ES 18 miljardu eiro palīdzības programmai Ukrainai

Ungārija otrdien uzlikusi Eiropas Savienības (ES) plānam nākamgad nodrošināt Ukrainai palīdzību 18 miljardu eiro apmērā.

2022. gada 6. decembrī 15:16

Tā vietā, lai vienprātīgu apstiprinātu palīdzību Ukrainai, Ungārijas veto liek pārējām 26 ES dalībvalstīm izstrādāt sarežģītāku tehnisku plānu, lai nodrošinātu palīdzības plūsmu uz Kijivu arī jaunajā gadā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Palīdzības programma Ukrainai ir viena no ES prioritātēm, ko Ungārija pēdējos mēnešos ir nobloķējusi. Ungārija, kā izskatās, izmanto savas veto tiesības, lai panāktu, ka ES atbrīvo miljardiem eiro lielo finansējumu, kas Ungārijai aizturēts saistībā ar bažām par likuma varas ievērošanu un korupciju.

Šī mērķa sasniegšanai Ungārijas valdība arī iebildusi pret ES centieniem pieņemt 15% minimālo uzņēmumu ienākuma nodokli, kam nepieciešams vienprātīgs bloka dalībvalstu atbalsts.

Ungārijai uz spēles likti 5,8 miljardi eiro no ES finansējuma. ES valdībām ir jāapstiprina Ungārijas plāns šo līdzekļu izlietojumam. Ja plāns netiks apstiprināts līdz gada beigām, 70% no šīs summas tiks zaudēti.

Ungārija arī cīnās par piekļuvi ES kohēzijas fondiem.

Eiropas Komisija (EK) pagājušajā nedēļā lūdza ES valdības iesaldēt Ungārijai paredzētos 7,5 miljardus eiro, kamēr tā neīstenos reformas, tai skaitā neaizsargās ES finansējumu no korupcijas un nenostiprinās tiesu neatkarību.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm