tv3.lv

Ungārija izsludina ārkārtas stāvokli

Ungārijā izsludināts ārkārtas stāvoklis Krievijas pret Ukrainu izvērstā kara dēļ, kas dod iespēju valdībai ātrāk reaģēt uz dažādām situācijām, ko rada kara ietekme, vēsta “900 sekundes”.

25. maijā 5:00

Ungārija līdz šim bijusi visredzamākā pretiniece Eiropas Savienībā jaunu sankciju noteikšanai pret Krieviju un arī citādi tā bijusi atturīga atbalsta paušanā Ukrainai. Arī savā uzrunā par ārkārtas situāciju, Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns uzsvēra, ka draudus Ungārijai rada arī Eiropas Savienības sankcijas Krievijai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viktors Orbāns
Ungārijas premjerministrs

“Šis karš ir pastāvīgs drauds Ungārijai. Tas apdraud mūsu fizisko drošību un mūsu ekonomikas un ģimeņu enerģētisko, un finansiālo drošību. Mēs redzam, ka karš un Briseles sankcijas ir izraisījušas milzīgus ekonomiskos satricinājumus un krasu cenu pieaugumu. Pasaule ir uz ekonomiskās krīzes sliekšņa. Ungārijai ir jāpaliek ārpus šī kara un jāaizsargā ģimeņu finansiālā drošība.”

Orbāns uzstājīgi iestājies pret to, ka Krievijas naftas importam tiek noteikts Eiropas Savienības embargo, un otrdien vēstījumā Eiropadomes prezidentam Šarlam Mišelam premjers apliecināja, ka Budapešta joprojām ir pret embargo.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm