Ukraiņi pielāgojas dzīvei tumsā; avārijas dienesti strādā diennakti

Uzlādēt telefonu, ieslēgt televizoru vai pagatavot vakariņas cepeškrāsnī jau labu laiku Ukrainā nav pašsaprotamas lietas. Okupanti bez elektrības atstājuši miljoniem iedzīvotāju, taču tas ukraiņu garu nesalauž.

2022. gada 27. novembrī 9:22

Lai gan ārkārtas dienesti strādā dienu un nakti, joprojām miljoniem Ukrainas iedzīvotāju spiesti dzīvot tumsā. Taču specālistu darba tempi ir ievērības cienīgi – kopš trešdienas bez elektrības palikušo skaits samazināts uz pusi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Lielākajā daļā reģionu un Kijivā joprojām ir elektrības pārtraukumi. Kopumā bez elektrības ir seši miljoni cilvēku. Trešdienas vakarā tie bija 12 miljoni. Vislielākās problēmas pašlaik ir galvaspilsētā, kā arī Odesas, Vinnicas un Dņipropetrovskas apgabalos,” situāciju raksturo Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Katra reģiona administrācijas uzdevums ir nodrošināt speciālus punktus, kur iedzīvotāji var sasildīties un uzlādēt telefonus vai citas svarīgas ierīces. Zelenskis gan norāda, ka ne visi šai jautājumā ir savu uzdevumu augstumos: “Īpaši daudz sūdzību ir Kijivā. Patiesībā tikai tie punkti, kas izvietoti Valsts avārijas dienesta bāzē un galvenajā stacijā, ir normāli, pie citiem, maigi izsakoties, vēl ir jāpiestrādā. Lūdzu, pievērsiet uzmanību. Kijivas iedzīvotājiem ir vajadzīga lielāka aizsardzība.”

Prezidents uzsver, ka no mēra Vitālija Kļičko biroja sagaida kvalitatīvāku darbu. Pats Kļičko iepriekš norādījis, ka pilsētā ir izvietoti jau vairāk nekā 400 šādu punktu.

Līdzīgi punkti ir arī citviet. Ļvivā, kas atrodas tālāk no frontes līnijas, arī dzīve bez elektrības jau kļuvusi par ikdienu. Lai izvairītos no aukstuma un tumsas tur izveidota karte, kurā atzīmētas vietas ar ģeneratoriem. Piemēram, šai kafejnīcā pilsētas centrā var gan uzlādēt telefonu, gan paklausīties vietējo komiķu uzstāšanos, kuri cenšas grūtajos laikos uzmundrināt iedzīvotājus.

“Mēs pielāgojamies šādiem apstākļiem, un šis viss mūs nevis biedē, bet gan norūda. Mēs kļūstam dusmīgāki un vienotāki šādos apstākļos,” teic Ļvivas iedzīvotājs Andrijs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jau kopš oktobra sākuma krievu okupantu galvenais mērķis ir Ukrainas kritiskā infrastruktūra – Kremļa mērķis ir radīt humāno krīzi valstī, jo ar spēku Ukrainu pakļaut neizdodas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm