Ukraiņi ar zupām nejoko! Šefpavārs no Kijivas soctīklotājus izved armijas pusdienu garšu ceļojumā

“Neviens ukraiņu karavīrs, iespējams, neviens ukrainis nespēj iedomāties pusdienas bez zupas,” tā mikroblogošanas vietnē “Twitter” raksta vairāku Kijivas restorānu līdzīpašnieks, šefpavārs Žeņa Mihailenko, kurš jau kopš kara sākuma palīdz ēdināt Ukrainas armiju. Kā izrādās, viens pilnībā nokomplektēts armijas bataljons apēd 200 kilogramus zupas dienā – šefpavārs pavedienā atklāj zupas gatavošanas aizkulises.

25. martā 9:01

Vienā Mihailenko komandas sagatavotajā pusdienu porcijā ir dzēriens, otrais ēdiens ar salātiem, gaļu, piedevām, olu un mērci, sendvičs un zupa. Šefpavārs uzsver – zupa veido vienu trešdaļu vai pat pusi no ēdienreizes.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

FOTO: Twitter/Chef Zhenya

Pilnībā noformēts bataljons ik dienu notiesā 200 kilogramus zupas, attiecīgi piecu bataljonu brigāde katru dienu apēd 1000 kilogramus sildošā ēdiena. Izdarot plašākus aprēķinus, sanāk, ka viena brigāde gadā apēd 365 000 kilogramus zupas. Kopumā Ukrainas armijā esot ap 175 pilnībā izveidotām brigādēm. Te Mihailenko aicina izdarīt pašiem savus aprēķinus, cik daudz zupas gadā noēd visi karavīri.

Kas ir kareivju ēdienkartē? Borščs ir Ukrainas zupu karalis, atzīmē šefpavārs. Šķiet, vairs nav neviena, kurš nebūtu reiz nogaršojis boršču, taču, kā paskaidro Mihailenko, tikai daži cilvēki zina – šī zupa nav pamatēdiens, bet gan borščs jāpapildina ar dažādiem dārzeņiem, gaļu, marinētiem gurķiem un, protams, ukraiņu sālīto speķi jeb salo.

FOTO: Twitter/Chef Zhenya

Pašam šefpavāram viena no mīļākajām zupām ir franču sīpolu zupa ar bez čaumalas vārītu olu, kas pārbērta ar sieru. Iepakojumi ar tās porcijām tiek sūtīti uz frontes līnijām, kur dronu piloti, mehanizētās vienības un specvienības, kas atrodas viena līdz piecu kilometru attālumā no tranšejām, var bez problēmām uzsildīt savu porciju.

Tāpat Mihailenko komanda gatavo tā saucamo Ukrainas armijas biezzupu. Tās recepte esot veltījums Bostonai, ASV, kur šefpavārs nodzīvojis vairākus gadus, ieguvis daudz draugu un iemācījies daudz jauna par ēdienu. Ukrainas armijas biezzupa esot uzfrišināta Jaunanglijas biezzupa – ukraiņu karavīriem zupā tiek likts cūkgaļas cepetis un salo, kā arī pievienotas krabju nūjiņas.

FOTO: Twitter/Chef Zhenya

Rudens sezonā Mihailenko esot sasaldējis lērumu cukini, lai vēlāk armijai varētu gatavot cukini krēmzupu ar plānām cūkgaļas cepeša šķēlītēm. Recepte esot elementāra – vienkārši garšīgs vistas buljons un saldēti cukini, kas sabiezināti ar bešamela mērci, bet garšvielas katrs var pievienot pēc saviem ieskatiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

FOTO: Twitter/Chef Zhenya

Vēl kāda šefpavāra viena no iecienītākajām receptēm ir “skābā zupa ar subproduktiem”, kuru gatavo no govs gaļas, nierēm un kuņģiem. Pēc tam tā tiek skābināta ar marinētiem gurķiem un to sulu. Arī šī esot iecienīta maltīte visā Ukrainā.

Mihailenko pavedienā vēl pastāsta, ka steidzis palīgā Ukrainas armijai jau pirmās kara dienas, 24. februāra, vakarā, lai paēdinātu tuvējos kareivjus. Nākamajā rītā viņa Kijivas virtuve saņēma simtiem izsaukumu vēl no citiem karavīriem. Trīs dienu laikā virtuvē beidzās zupas katli, kurus šefpavārs komandantstundu laikā devies meklēt uz citiem saviem veikaliem.

FOTO: Twitter/Chef Zhenya

Ar laiku tikai četru cilvēku komanda virtuvē Kijivā sagatavoja zupu sagataves, visas sastāvdaļas iekrāva kafejnīcā uz riteņiem un devās uz konkrētiem punktiem, kur vēl stundas laikā zupa bija gatava. Vienā izbraucienā komanda strādāja aptuveni piecas stundas, kuru laikā paēdināti tika 600 karavīri.

Savukārt bataljoniem, kas atrodas dziļāk Ukrainā, komanda piedāvā sildošo ēdienu saņemt arī lielākos, dzesējamajos traukos. Ar laiku porcijas arī sākts iepakot vakuumā, kas ļauj zupu saglabāt svaigu līdz pat nedēļai ilgi. Vakuuma zupas tiek nosūtītas bataljoniem tuvāk frontei.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm