Ukrainas žurnālistu biedrība pauž atbalstu NEPLP lēmumam anulēt “Doždj” apraides atļauju

Ukrainas žurnālisti un nevalstiskās mediju organizācijas no biedrības “MediaRukh” pauž atbalstu Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu (NEPLP) lēmumam anulēt apraides atļauju Krievijas neatkarīgajai TV programmai “Doždj” (“Дождь”/”TV Rain”). Biedrības ieskatā šis lēmums un bažas par Latvijas nacionālo drošību ir pamatotas.

2022. gada 9. decembrī 12:09

“MediaRukh” uzskata, ka NEPLP lēmumam ir leģitīms tiesisks, drošības un arī politisks pamatojums, kuru pastiprina arī Latvijas saistības ar Eiropas Savienību. Un šis lēmums neaizskar vārda brīvību, jo atbilst Latvijas likumdošanai un pieņemtajiem sadarbības nosacījumiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Televīzijas kanāla “Doždj” pieļautie pārkāpumi ir acīmredzami un nenotiek pirmoreiz. Biedrība atgādina, ka jau 2017. gadā Ukrainas regulators Nacionālā televīzijas un radio apraides padome pārtrauca kanāla translāciju, jo tas savā pārraidē Krimas pussalu atainoja kā Krievijas sastāvdaļu. “Doždj” žurnālisti no Krievijas teritorijas arī devušies nelikumīgās vizītēs uz anektēto Krimu.

Tiek izcelta arī TV kanāla atteikšanās savus raidījumus tulkot. Tas, kā norāda “MediaRukh”, ir spilgts apliecinājums tam, ka kanāls ievēro lielvalsts tiesību aktus, bet ignorē to valstu likumus, kurās darbojas un tiek retranslēts.

Savukārt Krievijas armijas dēvēšana par “mūsu armiju” un līdzcietība pret okupantiem uzskatāma par pierādījumu tam, ka “Doždj” nostāja karā Ukrainā tomēr ir prokrieviska. Līdz ar to Latvijas, kuras Saeima Krieviju atzinusi par terorismu atbalstošu valsti, kas Ukrainā veic genocīdu, regulatora reakcija bijusi loģiska.

Biedrība arī izceļ, ka pēc Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā Latvija izsniegusi gandrīz 250 darba atļaujas Krievijas žurnālistiem un NEPLP lēmums attiecībā pret “Doždj” citiem kolēģiem būtu jāuztver kā signāls – tiem jāievēro mūsu valsts likumi un noteiktās saistības.

“MediaRukh” ieskatā dažu starptautisko, Latvijas un Krievijas organizāciju, kā arī cilvēku nostājas, kuri NEPLP lēmumu peļ un aicina atcelt, pamatā ir informācijas trūkums, nepietiekams konteksts un notikumu būtības neizpratne, kā arī politiskie motīvi. Taču “Doždj” aizstāvji gribot negribot palīdz Krievijai sasniegt tās mērķus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ja NEPLP lēmums tomēr tiktu atcelts, biedrībasprāt, Krievijas mediju nekontrolētā klātbūtne Latvijā var kļūt par nopietnu apdraudējumu Latvijas nacionālajai un Eiropas drošībai kopumā. Ar līdzīgu problēmu savulaik cīnījusies arī Ukraina.

Visbeidzot “MediaRukh” uzsver, ka katrai tautai ir tiesības aizstāvēt savu nacionālo suverenitāti un drošību informācijas laikā ar tiem līdzekļiem, kurus tā uzskata par nepieciešamiem. Biedrība arī pasakās Latvijai par atbalstu Ukrainai cīņā pret Krievijas okupantiem, par humāno un militāro palīdzību, kā arī atbalstu ukraiņiem, kuri bēgļu gaitās patvērumu raduši mūsu valstī.

Iepriekš vēstīts, ka saistībā ar draudiem valsts drošībai NEPLP anulēja apraides atļauju “TV Rain” un nolēmums stājās spēkā ceturtdien.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm