Ukrainas spēki ielenkuši Limanu: iebrucējiem prognozē nenovēršamu sakāvi

ASV Kara studiju institūts (ISW) publicējis karti, atainojot situācija netālu no Limanas pilsētas Doneckas apgabalā, kuru cenšas ieņemt Ukrainas bruņotie spēki. Šeit jau vairākas nedēļas norisinās aktīvas kaujas un tiek prognozēta nenovēršama iebrucēju sakāve.

29. septembrī 10:03

Spriežot pēc publicētās kartes, Ukrainas karaspēks gandrīz ielencis Limanu, tāpēc salīdzinoši lielajai Krievijas spēku grupai, kas tur izvietota, pastāv risks nonākt katlā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Traucēta iebrucēju apgāde

Tagad Krievijas armijas apgāde Limanā var tikt veikta tikai pa šauru koridoru caur Torskojes apmetni, kuru jau apšauda Ukrainas aizstāvji.

Kā atzīmē ISW eksperti, Krievijas militārie blogeri Krievijas grupējumam Limanā prognozē nenovēršamu sakāvi, jo Ukrainas karaspēks ir tuvu pilsētas ielenkšanai.

Ukrainas bruņotie spēki karo Torskojes nomalē, kas atrodas tikai 12 km attālumā no Limanas. Līdz ar to tiek būtiski ierobežota iebrucēju vienību apgāde Limanā.

Vājinās iebrucēju pozīcijas reģionā

Limanas “kabatas” krišana, iespējams, atstās ļoti nopietnas sekas uz Krievijas grupējumu Doneckas apgabala ziemeļos un Luhanskas rietumos, uzskata amerikāņu eksperti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ar Limanas atbrīvošanu Ukrainas bruņotie spēki rada nopietnus draudus Krievijas pozīcijām uz Luhanskas apgabala rietumu robežas.

Zaudējums arī informatīvā karā

Vienlaikus ISW secina, ka “Krievijas militārajai vadībai neizdevās radīt informatīvus apstākļus potenciāli nenovēršamai Krievijas Federācijas sakāvei Limanā”.

“Krievijas Aizsardzības ministrija nerunāja par pēdējiem Krievijas zaudējumiem Limanas reģionā un nebija gatava šī frontes sektora krišanai, kas, iespējams, pasliktinās jau tā zemo morāli,” teikts ziņojumā.

ISW atgādina, ka līdzīga situācija izveidojās pirms Krievijas grupējuma lielās sakāves Harkivas apgabalā, kas izraisīja paniku Krievijas militārpersonu vidū visā austrumu virzienā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Var vairot nesaskaņas Krievijā

“Sekojošā neapmierinātība Krievijas nacionālistiskajā informatīvajā telpā, iespējams, pamudināja Kremli uz daļēju mobilizāciju,” raksta institūta eksperti.

Sagaidāmie Ukrainas panākumi kritiskajos Doneckas un Luhanskas apgabalos var palielināt nesaskaņas starp Krievijas nacionālistiem un militāro vadību, kā arī starp Krievijas karaspēku un to komandieriem, prognozē analītiķi.

Žurnālists kopš 1992. gada. Atspoguļo sociālpolitiskus notikumus un procesus. Strādā ar pārliecību, ka uzticamas ziņas ir pirmās nepieciešamības prece ikvienam, kā arī vitamīni veselīgas pilsoniskās telpas veidošanā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm