tv3.lv

Ukrainas pilsētu mēri videozvanā no bumbu patvertnēm uzrunā Rīgas un Pierīgas pašvaldības

Rīgas un Pierīgas pašvaldību vadītāji šodien attālināti tikās ar vairāku Ukrainas pilsētu mēriem un parakstīja īpašu sadarbības memorandu par palīdzību. Ukraiņi cer saņemt gan tehniku, gan arī iespēju skolas bērniem vismaz kādu laiku atpūsties no kara šausmām Latvijā. Videokonferences laikā Ukrainas pārstāvji pieslēdzās arī no patvertnes, jo tajā brīdī bija izsludināta trauksme, vēsta TV3 Ziņas.

Rīgas un Pierīgas pašvaldību apvienībā ”Rīgas Metropole” apvienojušās deviņas vietvaras, kuras veikušas simbolisku žestu – parakstīts sadarbības memorands ar vairākām Ukrainas pilsētām, kas ir cietušas no Krievijas armijas militāriem uzbrukumiem. Piemēram, Voznesenskas pilsēta atrodas karadarbībai pakļautās Mikolajivas apgabalā, tajā dzīvo ap 34 000 iedzīvotāju.

Marta sākumā pilsētu izdevās atbrīvot no okupantiem, bet jau 18. martā sekoja uzlidojumi un bombardēšana. Kara plosītā pilsēta ātri atkopjas, un cer izveidot ciešas saites ar Latviju.

Jevgeņijs Veļičko
Voznesenskas pilsētas mērs

“Gar pilsētu izvietotas trīs kara daļas, viena no tām atrodas pašā apdzīvotākajā mikrorajonā. Tur tika raidītas sešas spārnotās raķetes. Lai gan saprotam, ka ienaidnieks atrodas 120 kilometru attālumā, vienalga jūtamies apdraudēti. Kādas astoņas, deviņas reizes bija uzlidojuma trauksme.”

Černihivas apgabala pārstāvis tiešsaistes sarunā pievienojās no bunkura, jo tieši tobrīd bija izsludināta trauksme. Viņš atgādināja, ka viena no galvenajām ekonomikas nozarēm Ukrainā ir tieši lauksaimniecība, un pauda cerību, ka to izdosies realizēt arī Latvijā.

Jurijs Stalinčenko
Černihivas apgabala pārstāvis

“Es atvainojos, šobrīd cilvēki dodas ārā no bunkura, tāpēc, iespējams, ir troksnis. Ļoti daudz agrārās produkcijas, kuru esam gatavi eksportēt uz Eiropu un visu pasauli. Ja izdotos sadarbība ar Latviju šajā ziņā, tas būtu ļoti labi!”

Ne mazāk saspringta diena Ukrainas īslaicīgi okupēto teritoriju reintegrācijas ministra vietniekam, kas konferencei pievienojās no kara sagrautas vietas, pa vidu pārbraucienam.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pavlo Kozirevs
Ukrainas īslaicīgi okupēto teritoriju reintegrācijas ministra vietnieks

“Lūk, apstājos, tas ir netālu no Kijivas. Gribu parādīt, kā izskatās tā sauktā krievu pasaule un kā tā ierodas.”

Taču jau pavisam drīz videozvans bija jāpārtrauc, jo blakus esošie karavīri neatļāva filmēt drošības apsvērumu dēļ.

Pavlo Kozirevs
Ukrainas īslaicīgi okupēto teritoriju reintegrācijas ministra vietnieks

“Gribu teikt, ka kopienām un valstīm vienai otram jāpalīdz, un gribu kolēģiem no Latvijas pateikties par atbalstu. Liels paldies!”

Ukrainas vēstnieks savā runā uzsvēra, ka Latvija ir lokomotīve starptautiskās palīdzības sniegšanas ziņā Ukrainai.

Oleksandrs Miščenko
Ukrainas republikas vēstnieks Latvijā

“Ja salīdzināsim Latvijas iekšzemes kopproduktu ar citām valstīm, tā ir otrā lielākā palīdzības sniedzēja pasaulē! Kas svarīgi: Latvija mums iedeva raķešu “stingerus” vēl pirms Krievijas iebrukuma, 23. februārī 18.00, 25 raķešu sistēmas nonāca Ukrainā, kas tajā laikā mums bija ļoti vajadzīgi.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ukrainas puses pārstāvji sarunās uzsvēra, ka labprāt vēlētos, lai skolēni vasaras brīvdienas varētu pavadīt Latvijā, vismaz uz to laiku atpūšoties no nemitīgās spriedzes un sajūtas, ka kuru katru mirkli var sekot sprādziens. Latvijas pašvaldības sola ņemt vērā ieteikumus un iespēju robežās palīdzēt.

Žurnālists
Medijos jau 15 gadus, interesē kā Latvijas notikumi, tā starptautiskā dienas kārtība. Veidojis daudz stāstu par migrācijas problēmām. Uzskata, ka viena no lielākajām Latvijas problēmām ir korupcija, tādēļ jūt gandarījumu, ja izdodas izgaismot noziegumus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm