Ukrainas oligarhs Dimitro Firtašs varētu tikt izraidīts uz ASV

Austrijas tiesa nolēmusi nepaturēt apcietinājumā Ukrainas oligarhu Dimitro Firtašu. Vēl pirms trīs dienām bija nolemts viņu izdot ASV tiesāšanai par kukuļdošanu un arestēt pēc Spānijas izdota ordera par naudas atmazgāšanu.

2017. gada 25. februārī 10:06

Uzņēmējs, kurš noliedz jebkādu vainu viņam izvirzītajās apsūdzībās, ir gāztā prezidenta Viktora Janukoviča bijušais atbalstītājs. Firtašs kļuva stāvus bagāts, uzņemoties starpnieka lomu Krievijas gāzes pārdošanā Ukrainai, laikā, kad pie varas bija Janukovičs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tiesas lēmums par miljardiera nepaturēšanu apcietinājumā saistīts ar 125 miljonu dolāru lielo drošības naudu, ko Firtašs iemaksāja, kad pirmoreiz tika aizturēts Vīnē saskaņā ar ASV izdoto aresta orderi. Tagad Firtašs nedrīkst pamest Austriju un viņa pase paliek Austrijas tiesā.

Nav zināms, kad viņš varētu tikt izraidīts uz ASV, jo tiesāšanās var būt diezgan ilga. Otrdien tiesa atbalstīja Firtaša izraidīšanu, apgāžot iepriekšējās instances spriedumu, ka ASV prasība ir politiski motivēta. Tikai dažas minūtes vēlāk viņš tika arestēts saistībā ar nu jau Spānijas izdotu aresta orderi. Šobrīd miljardierim Ukrainā pieder daļa no valstī populārākā telekanāla “Inter”, kā arī gāzes izplatīšanas un mēslojuma ražošanas uzņēmumi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm