Ukrainas lielākajā naftas ražotājā Drošības dienests atklāj iespaidīgu naudas atmazgāšanas shēmu

Ukrainas Drošības dienests atklājis vērienīgas naudas atmazgāšanas shēmas – 40 miljardu grivnu, aptuveni 1 miljards eiro – piesavināšanos, ko veikusi uzņēmumu “Ukrnafta” un “Ukrtatnafta” bijusī vadība, informēja Ukrainas Drošības dienesta preses dienestā.

1. februārī 15:22

PJSC “Ukrnafta” ir lielākais naftas ieguves uzņēmums Ukrainā, bet PJSC “Ukrtatnafta” – naftas pārstrādes uzņēmums.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ukrainas Drošības dienests “Twitter” kontā informējis, ka atklājis – bijušais Aizsardzības ministrijas departamenta vadītājs piesavinājies valsts līdzekļus vairāk nekā 100 miljonu Ukrainas grivnu apmērā.


Patlaban kriminālprocesa ietvaros dokumentē 10 noziedzīgas darbības epizodes. Jo īpaši tā ir lielu naftas produktu sūtījumu izņemšana saistītajiem uzņēmumiem, to izvairīšanās no nodokļu maksāšanas, naftas pārstrādes un naftas ražotņu bezcerīgo parādu rašanās, kas izraisīja to aktīvu nolietojumu un vērtības samazināšanos.

Izmeklēšanā konstatēts  – attiecīgā noziedzīga darbība tika veikta uzņēmumu faktisko īpašnieku un labuma guvēju interesēs.

Iestādes publiskotā informācija liecina, ka izmeklēšanas darbību ietvaros Ukrainas Drošības dienests (SBU) kopā ar Ekonomiskās drošības biroju veica vairākas kratīšanas. Tās veiktas finanšu un rūpniecības grupā, kurā ietilpst abi uzņēmumi, faktisko īpašnieku un augstākās vadības dzīvesvietās, kā arī iespējamās naftas produktu uzglabāšanas adresēs dažādos Ukrainas reģionos.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pamatojoties uz izmeklēšanas darbību rezultātiem, paziņots, ka “Ukrtatnafta” augstāko vadību tur aizdomās par noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu. Bijušajam AS “Ukrtatnafta” direktoram tika piemērots preventīvs pasākums – gandrīz 200 miljonu Ukrainas grivnu drošības naudas veidā.

Ukrainas Drošības dienests un Ekonomiskās drošības birojs veica kratīšanu oligarha Igora Kolomoiski mājā Dnipro pilsētā, iepriekš ziņoja vietējais medijs “Ukrajinska Pravda”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm