tv3.lv

Ukrainas krīze: ASV un NATO iesniedz atbildi Maskavai par “drošības garantijām”

ASV vēstnieks Maskavā Džons Salivans ieradies ārlietu ministrijā, atvedot Kremļa pieprasītās rakstveida atbildes uz Kremļa prasībām, vēsta Krievijas mediji.

26. janvārī 20:19

Salivans Krievijas Ārlietu ministrijā ieradies ar diviem dokumentiem – tās ir rakstveida atbildes Maskavai gan no Vašingtonas un no NATO puses.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Krievija kā vienu no galvenajām prasībām izcēla NATO nepaplašināšanos, proti, tā pieprasījusi solījumu par Ukrainas neuzņemšanu aliansē – un prasījusi arī NATO klātbūtnes mazināšanu Austrumeiropas dalībvalstīs. Šīs prasības rietumvalstis jau iepriekš mutiski noraidījušas.

Tagad sniegta atbilde arī rakstveidā. ASV galvenais diplomāts Entonijs Blinkens akcentēja, ka ASV rakstveida atbildes netiks rādītas publiski.

Blinkens norādījis, ka Vašingtona piedāvā Krievijai “nopietnu diplomātisko ceļu”, kuru tā var izvēlēties, lai atrisinātu konfrontāciju par Ukrainu. Viņš arī paziņoja, ka Vašingtona norādījusi Maskavai, ka Ukraina pati var izvēlēties savus sabiedrotos. Tāpat Blinkens pavēstīja, ka viņam tuvākajās dienās būs sarunas ar Krievijas ārlietu ministru Sergeju Lavrovu.

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs sacīja, ka NATO ir sniegusi priekšlikumus diplomātiskam risinājumam, taču joprojām ir “sagatavojusies vissliktākajam”.

“Mēs atkal vēršamies pie Krievijas, lai mēģinātu iet diplomātijas ceļu un rastu politisku risinājumu,” pavēstīja Stoltenbergs. “Taču, protams, lai arī mēs ceram un strādājam labam risinājumam, deeskalācijai, mēs arī esam sagatavojušies vissliktākajam.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jau iepriekš vēstīts, ka Krievija ir sakoncentrējusi pie Ukrainas robežām 100 000 vīru lielu karaspēka kontingentu, raisot bažas par jaunu iebrukumu kaimiņvalstī.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm