Ukrainas kadetu skolā jau no pirmās klases apgūst karā nepieciešamās prasmes

Kamēr citi bērni skolā mācās reizrēķinu un alfabētu, kadetu skolā Ukrainā pirmklasnieki apgūst, kā uzvilkt gāzmasku un citas karā nepieciešamās prasmes, vēsta TV3 Ziņas.

2022. gada 2. septembrī 20:20

Volodimira Lielā skolā Kijivas pievārtē jau no septiņu gadu vecuma māca kadetus. Agrāk šai internātskolā vecāki sūtīja bērnus, lai iemācītu tiem disciplīnu, taču nu apgūstamās prasmes ir svarīgas izdzīvošanai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jaroslavs
kadets

“Es būšu atklāts ar jums. Pirms 24. februāra es plānoju kļūt par juristu un studēt Ukrainas universitātē, lai gan man bija iespēja studēt ārzemēs. Es mīlu un vienmēr esmu mīlējis savu valsti. Bet tagad viss ir mainījies. Tagad es vēlos sekot sava tēva pēdās, kurš dienēja armijā un jau 2014. gadā cīnījās par Ukrainu. Pēc 24. februāra es sapratu, ka jauni vīrieši aizstāv savu valsti. Un es sapratu, ka vēlos būt karavīrs.”

Jaroslavas tēvs, armijas inženieris, tika nogalināts Krievijas iebrukuma laikā 2014. gadā.

Daudzas kadetu skolas izveidotas vēl padomju laikā, taču visi šīs skolas audzēkņi dzimuši krietni pēc Padomju Savienības sabrukuma, 1991. gadā. Angļu valodas skolotāja Olha, kura skolā māca jau deviņus gadus, stāsta, ka kopš kara sākuma viņa ir novērojusi bērnos pārmaiņas.

“Man šķiet, ka aptuveni mēneša laikā viņi kļuva nopietnāki. Viņu acis… Kad tu skaties viņu acīs… Nu kā man to pateikt. Tu neskaties bērnu acīs, tu skaties ļoti pieaugušās acīs,” sacīja angļu valodas skolotāja Olha Kireja.

Neraugoties uz to, ka bērni šeit ik dienu apgūst karā noderīgas prasmes, skolotāji stāsta, ka viņi cenšas skolēnus aizņemt arī ar dažādiem papildu mājasdarbiem un aktivitātēm, lai viņi pārlieku nedomātu par karu. Tas nav labi viņu psihiskajai veselībai.

“Ir skaidrs, ka visas mūsu domas ir vērstas uz to, lai uzvarētu šai karā. Tāpēc arī visi lēmumi un darbs skolā ir vērsts uz to, lai audzinātu mūsu skolēnus par patriotiem un mācītu viņiem, kā aizstāvēt savu valsti. Mēs ceram, ka tas palīdzēs novērst šādas drūmas situācijas nākotnē,” saka skolā strādājošais virsnieks Mihailo Kovals.

Skolas direktore Natālija Holovihina atklāja, ka divi bijušie skolēni jau ir krituši kaujās pret krievu okupantiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm