tv3.lv

Ukrainas eksportam piešķirs bezmuitas piekļuvi ES iekšējam tirgum vismaz uz gadu

Eiropas Parlaments gatavojas dot zaļo gaismu Eiropas Savienības (ES) ievedmuitas nodokļu atcelšanai Ukrainas eksportētajām precēm uz vienu gadu, lai tādējādi atbalstītu Ukrainas ekonomiku, informēja EP.

17. maijā 19:05

Pirmdien Starptautiskās tirdzniecības komiteja apstiprināja priekšlikumu, kas pilnībā atceltu ievedmuitas nodokļus rūpniecības ražojumiem, ievedmuitas nodokļus augļiem un dārzeņiem, kā arī antidempinga maksājumus un aizsargpasākumus tērauda importam.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

ES ir Ukrainas nozīmīgākā tirdzniecības partnere ‑ 2021. gadā vairāk nekā 40% Ukrainas ārējās preču tirdzniecības bija ar Eiropas Savienību. Savukārt no ES kopējās ārējās tirdzniecības apjoma tirdzniecība ar Ukrainu veido aptuveni 1,2%.

Paredzams, ka komitejā pieņemtais teksts tiks steidzamības kārtā iekļauts plenārsēdes darba kārtībā sesijas un balsojums par to notiks ceturtdien, 19. maijā.

Aicinās mazināt kara Ukrainā ietekmi uz sabiedrību un ekonomiku

EP ceturtdien, 19.maijā arī balsos par rezolūciju, kurā aplūkots, kā ES un dalībvalstis varētu mazināt negatīvās sekas, ko rada karš Ukrainā un Krievijai noteiktās sankcijas. EP deputāti uzskata, ka sekas jācenšas mazināt ne vien tādēļ, lai palīdzētu ES iedzīvotājiem pārvarēt šo grūto periodu, bet arī, lai saglabātu sabiedrības vēlmi atbalstīt Ukrainu un piemērot vēl stingrākas ekonomiskās sankcijas pret Krieviju.

Tāpat EP deputāti ceturtdien debatēs arī par Eiropas solidaritāti un energoapgādes drošību un Krievijas gāzes piegādes pārtraukšanas ietekmi uz Poliju un Bulgāriju.

Spriedīs par kara noziedznieku saukšanu pie atbildības

Tāpat šo ceturtdien, 19. maijā, EP deputāti spriedīs un balsos par rezolūciju, kurā aplūkotas iespējas atbalstīt Ukrainu un Starptautisko Krimināltiesu centienos sodīt kara noziedzniekus. Paredzams, ka deputāti aicinās ES sniegt atbalstu pierādījumu vākšanā un materiālu gatavošanā pret tiem, kas varētu būt pastrādājuši noziegumus Krievijas kara laikā Ukrainā. Tajā plāno aplūkot arī to, kā starptautiskā sabiedrība varētu risināt noziegumus, kas nav Starptautiskās Krimināltiesas jurisdikcijā, un novērst nesodāmību.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Paredzams, ka EP balsos arī par priekšlikumu paplašināt ES aģentūra tiesu iestāžu sadarbībai krimināllietās “Eurojust” pilnvaras, lai tā varētu uzglabāt un analizēt pierādījumus, kas saistīti ar kara noziegumiem, genocīdu un noziegumiem pret cilvēci. EP deputāti trešdien sesijas atklāšanā lems, vai šo lietu izskatīt saskaņā ar steidzamības procedūru. Ja deputātu vairākums to atbalstīs, balsojums par tiesību akta grozījumu notiks ceturtdien.

Jaunās pilnvaras piešķirs “Eurojust” tiesības apstrādāt datus, kas saistīti ar šāda veida noziegumiem. Tās arī ļaus “Eurojust” nodot materiālus Starptautiskajai Krimināltiesai un citām starptautiskām organizācijām, kā arī ES dalībvalstu iestādēm.

Jau ziņots, ka kopš 2022. gada marta Ukrainā darbojas “Eurojust” atbalstīta kopīga ES izmeklēšanas grupa.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm