tv3.lv

Ukrainas armijas kapelāns: Valsts spējas aizsargāt sevi šodien nav salīdzināmas ar tām pirms astoņiem gadiem

26. janvārī 20:05

Astoņos kara gados Austrumukrainā bojā gājuši vairāk nekā 13 000 cilvēku. TV3 Ziņas turpina vēstīt no turienes un šajās dienās tikās arī ar Ukrainas armijas kapelānu, kurš apglabājis daudzus Ukrainas varoņus, taču ar pārliecību saka, ka Ukrainas spējas aizsargāt sevi pirms astoņiem gadiem nav salīdzināmas ar tām spējām un apņēmību, kas valstī jūtama tagad.

Harkovas kapsētā atdusas desmitiem Ukrainas karavīru, kuri zaudējuši dzīvības cīņā ar Maskavas finansētajiem separātistiem. Šeit arī pavisam jaunas kapavietas no pagājušā gada nogales, un, ņemot vērā, ka situācija, visticamāk, neuzlabosies, jaunu kapavietu izveidei rezervēts vesels lauks.

Ukrainas bruņoto spēku kapelāns, kurš ir pirmā uzticības persona Ukrainas armijai, saka: “Katru reizi atnākot uz šo vietu, sirds sažņaudzas. Šie cilvēki, jauni puiši un meitenes, atstāja savas ģimenes, lai cīnītos par Ukrainu.”

“Šī ir slavas aleja, šeit ir apglabāti puiši un meitenes, kuri ir gājuši bojā, aizstāvot savu zemi frontes līnijā, karā. Ja jūs paskatīsieties uz šo karavīru fotogrāfijām, jūs ieraudzīsiet jaunus cilvēkus ar lieliem dzīves mērķiem. Starp šiem cilvēkiem, kuri te guļ, viņiem bija doma par Ukrainu, viņi zināja, ar ko riskē,” teic Ukrainas armijas kapelāns.

Viņš atzīst, – redzot šodienas Krievijas aktivitātes pie Ukrainas robežas un arī okupētajā Donbasa daļā, ir bailes, satraukums un vienlaikus dusmas, bet tāpat ir ticība, ka Ukraina spēs nosargāt savas valsts neatkarību. “Sirds visvairāk sāp par to, ka tas nebeigsies. Viņu atdotās dzīvības šobrīd ir uz jautājuma: par ko? Tas viss, karš, tik ilgi velkas… Mēs raudam, ļoti daudz raudam, bet tajā pašā laikā es zinu, ka tauta, lielākā daļa tautas saprot, par ko viņi cīnās. Mums ir spēcīga tauta, mums ir vērtības, un tas ir svarīgi. Tādai tautai ir nākotne, Ukrainai ir nākotne, un es ticu, ka mani bērni dzīvos labākā valstī.”

Cīnīties par smagi ievainotu, smagās artilērijas šāvienos sakropļotu karavīru dzīvībām – tā ir ikdiena jau astoņus gauds Ukrainas militārā hospitāļa mediķiem. Vaicāti, kādas ir biežākās traumas, viņi saka, – nav vienas atbildes.

“Tie ir gan apšaudēs iegūti ievainojumi, smagās artilērijas šāvieni, snaiperi, mīnas. Mēs strādājam paaugstinātas gatavības režīmā jau astoņus gadus, esam iemācījusies mobilizēties un sniegt atbalstu jebkuros apstākļos,” pauž Ukrainas militārā hospitāļa vadītājs, pulkvedis Pavlo Pilipenko.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Viņi pēc sevis ir atstājuši labu piemēru. Jā, tā ir bēda, valstī šobrīd ir daudz bēdas, sēras, sāpes, pat dusmas par to, ka ir tik daudz bēdu. Ar agresiju dzīvi neizmainīsi – ar ļaunumu sirdi neizārstēsi, tāpēc mēs lūdzamies par šiem cilvēkiem, arī par tiem, kas tagad sargā manu valsti,” saka Ukrainas armijas kapelāns.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm