tv3.lv

Ukrainas armija atkāpjas no Luhanskas lidostas

Ukrainas spēki šodien bija spiesti atkāpties no stratēģiski svarīgās Luhanskas lidostas, kas šobrīd nonākusi separātistu kontrolē. Tiek ziņots, ka kopš prokrievisko kaujinieku ofensīvas sākuma, gūstā saņemti apmēram 700 Ukrainas karavīri.

2014. gada 1. septembrī 20:02

Ukrainas aizsardzības ministrs šodien brīdināja, ka Ukraina atrodas uz kara sliekšņa, kurā upuru skaits būs mērojams tūkstošos.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Savukārt valsts prezidents Petro Porošenko šodien, 1.septembrī, vainoja Krieviju tiešā un atklātā agresijā, kas pēc viņa teiktā radikāli izmainījusi līdzsvaru Ukrainas valdības spēku un separātistu cīņā, separātistiem gūstot uzvaru pēc uzvaras. Ukrainas prezidents arī brīdinājis par izmaiņām bruņoto spēku vadībā.

Atbildot uz Krievijas ”agresīvo uzvedību” NATO ģenerālsekretārs šodien paziņoja par plāniem palielināt klātbūtni alianses austrumu dalībvalstīs, attīstot “trieciengrupas” bruņotos spēkus, kas varēs operatīvi atbildēt uz draudiem ļoti īsā laikā.

NATO ģenerālsekretārs Anderss Fogs Rasmusens norādīja, ka tas nozīmē redzamāku NATO klātbūtni austrumos tik ilgi, cik tas būs nepieciešams, vienlaikus uzsverot, ka alianse nepārkāps 1997.-ajā gadā ar Krieviju noslēgto līgumu, kas ierobežo NATO klātbūtni reģionā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm