tv3.lv

Ukrainā: ziņo par pamiera pārtraukšanu, mīnē ceļus, konservi pret kandžu

Lai arī piektdien Minskā Ukrainas un Krievijas pārstāvji vienojušies par uguns pārtraukšanu, tomēr jau sestdienas rītā organizācijas “Informatīvā pretestība” koordinators Dmitro Timčuks paziņojis, ka Krievijas armijas spēki un separātisti vienošanos ir pārkāpuši.

2014. gada 6. septembrī 12:28

Viņš arī norādījis, ka uzbrukumi notikuši vairākos ciemos Donbasa reģionā, kā arī notikuši uzbrukumi Doņeckas lidostai. Viņš norādīja, ka Ukrainas armija cenšas ievērot pamiera noteikumus un atklāj tikai atbildes uguni uzbrukuma gadījumā savām pozīcijām. Krievijas spēki un separātisti uzbrukumos izmantojuši mīnmetējus un ugunsmetējus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Porošenko: Ukrainas armija paliks savās pozīcijās
Ukrainas prezidents Pjotrs Porešenko paziņojis, ka, neraugoties un noslēgto pamieru, Ukrainas armija negrasās atstāt savas pozīcijas, ziņo espreso.tv
Jautāts, vai Ukraina ir gatava atvilkt savus militāros spēkus atbilstoši Putina piedāvātajam miera plānam, P. Porošenko norādīja:

BRITAIN-NATO-SUMMIT”Mēs nevaram runāt, ka atstāsim savu teritoriju. Tāpēc, ka runa ir par mūsu teritoriju.”
Viņš arī norādīja, ka nevar būt ne runas par Ukrainas teritoriālā veseluma un suverenitātes pārtraukšanu.

”Kopš esmu pildīt prezidenta pienākumus, Ukraina ir atguvusi divas trešdaļas separātistu un teroristu ieņemtās teritorijas Ukrainas austrumos. Teritorijas atgūšana – tas arī ir Ukrainas armijas spēks.”

Krievijas armija nomīnējusi Mariupoles apkārtni
Tikmēr Ukrainas Azovas bataljona preses dienests ziņo, ka Krievijas armija, atkāpjoties no Širokines ciemata Mariupoles pievārtē, nomīnējusi Krievijas armija nomīnējusi teritoriju ap ciematu. Kā pierādījumu Krievijas armijas rīcībai, bataljona “Facebook” lapā ievietota arī vienas atrastās mīnas fotogrāfija un vietējie iedzīvotāji brīdināti nedoties Mariupoles virzienā. Bataljonu pārstāvji aicinājuši bērnu vecākus īpašu uzmanību pievērst saviem bērniem, jo apkārtnē izkaisītas mīnas atgādina rotaļlietas. Jānorāda, kā šādu mīnu izmantošana ir aizliegta.

Gaļas konservi pret kandžu
Tikmēr Luhanskas apgabala Verhunkas iedzīvotāji ziņo, ka Krievijas karavīri vēlas sava provianta gaļas konservus mainīt pret vietējo kandžu, ziņo Ukrainas ziņu aģentūra informator.lg.ua. Ciema iedzīvotāji, kas Krievijas karavīrus sauc par ”viesmāksliniekiem”, pavēstījuši, ka Krievijas karavīri ciema pievārtē uzcēlušu kontrolpunktu un cenšas iepazīties ar vietējiem iedzīvotājiem. Uzdodot jautājumu, vai viņi ir Krievijas karavīri, bruņotie vīri to nolieguši. ”Mēs esam algotņi. No Čeļabinskas,” stāsta ciema iedzīvotāji.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm