tv3.lv

Ukraina veidos mūsdienīgu bumbu patvertņu sistēmu

Ukraina veidos mūsdienīgu bumbu patvertņu sistēmu, sestdien paziņojis Ukrainas kopienu un teritorijas attīstības ministrs Oleksijs Černišovs, norādot, ka šīs programmas īstenošanai būs vajadzīgs laiks no gada līdz pusotram gadam.

28. maijā 16:24

“Mēs pašlaik strādājam pie mūsdienīgiem inženiertehniskiem risinājumiem, lai visā valstī izveidotu  bumbu patvertņu sistēmu. Runa ir arī par attiecīgu valsts būvnormatīvu izstrādi. Jaunajās patvertnēs būs paredzēts noteikts drošības līmenis, gādājot, lai tās būtu pieeejamas visām iedzīvotāju kategorijām,” viņš uzsvēris.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēc ministra teiktā, iecerēts veidot gan virszemes, gan pazemes patvertnes, pēdējās dažkārt paredzot iespēju izmantot arī kā autostāvvietas.

“Svarīgi ņemt vērā jau esošo infrastruktūru un integrēt šīs patvertnes pilsētu un citu apdzīvoto vietu dzīvē. Vienkāršāk būs tur, kur patvertnes tiks būvētas pēc jauniem projektiem,” viņš piebildis.

Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā cilvēki, glābjoties no aviācijas uzlidojumiem un apšaudēm, daudzas nedēļas pavadījuši ēku pagrabos un metrostacijās.

Šonedēļ Ukrainas Augstākajā radā tika iesniegts likumprojekts par teritoriju plānošanu un apbūvi, paredzot obligātu patvertņu ierīkošanu.

Kā šai sakarā atzinusi partijas “Tautas kalps” līdere Olena Šuļaka, karš parādījis, ka Ukrainā ir maz pilnīgi drošu patvertņu, kas spētu cilvēkus pasargāt no visiem riskiem, īpaši pašreizējā barbariskā kara apstākļos. Daļai patvertņu nav izbūvētas evakuācijas izejas, nav pieslēguma ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmām, telpas nav piemērotas pārtikas glabāšanai. Patvertnes arī nespētu pasargāt cilvēkus no masu iznīcināšanas ieročiem, viņa norādījusi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm