tv3.lv

Ukrainā tuvākajā laikā gaidāma varas maiņa; partijas vienojas par koalīcijas izveidi

Ukrainā tuvākajā laikā gaidāma varas maiņa. Līdzšinējā koalīcija faktiski ir izjukusi, un valdība darbojas nepilnā sastāvā. Vienlaikus trīs lielāko parlamenta partiju politiķi vienojušies par jaunas koalīcijas izveidi.

2016. gada 29. martā 21:31

Tādējādi pie varas paliktu tie paši spēki, nomainītos vien valdības vadītājs. Par jauno premjeru, visticamāk, tiks virzīts pašreizējais parlamenta spīkers no Porošenko partijas Voldomirs Groismans.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Politiskā situācija Ukrainā – ļoti saspīlēta

Domstarpību dēļ no amatiem atkāpušies vairāki ministri, tāpēc valdība strādā nepilnā sastāvā. Politiskā haosa dēļ pat tika atcelta šonedēļ plānotā Ukrainas ārlietu ministra vizīte Igaunijā.

Foto

Tikmēr otrdien, 29. martā, kļuvis skaidrs, ka Arsēnija Jaceņuka valdības dienas ir skaitītas, jo trīs lielākajām Ukrainas parlamenta partijām izdevies panākt vienošanos par jaunu koalīciju, ko veidos Porošenko bloks, Jaceņuka Tautas fronte, kā arī Jūlijas Timošenko partija – Tēvzeme. Šie politiskie spēki kopā ar vēl divām partijām veidoja arī līdzšinējo valdību. Tomēr februārī koalīciju pameta Timošenko partija, un šādu soli apsvēra arī Porošenko bloks. Plānots, ka tieši no prezidenta partijas nāks jaunās valdības vadītājs –  pašreizējais parlamenta spīkers Vladimirs Groismans.

Porošenko pats uzskata, ka esošā valdība sevi izsmēlusi

Jāpiebilst, ka tieši Petro Porošenko vēlas valdības nomaiņu, jo uzskata, ka tā savus resursus ir izsmēlusi. Gada sākumā viņš pieprasīja Jaceņuka demisiju. Tomēr Jaceņuks izturēja parlamenta uzticības balsojumu.

Vienlaikus Porošenko pieprasīja, lai amatu atstāj arī valsts ģenerālprokurors Viktors Šokins, kurš drīz pēc tam iesniedza atlūgumu. Parlaments otrdien pārliecinoši nobalsoja par viņa atbrīvošanu no amata.

Ukrainas ģenerālprokuroram tika pārmesta atteikšanās izmeklēt korupcijas lietas, kā arī centieni slēpt kukuļošanu valsts struktūrās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Video

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm