Ukrainā situācija saglabājas dramatiski smaga

Iedrošinājuma vārdi no Ukrainas līderiem ir ļoti vajadzīgi, jo daudzviet valstī situācija saglabājas neapskaužama – regulāra slēpšanās bumbu patvertnēs, kad okupantu spēki raida kārtējos triecienus, vēsta TV3 Ziņas.

2022. gada 6. decembrī 20:00

Kijivas metro stacijā pēc tam, kad atskanējusi trauksmes sirēna okupantu kārtējo raķešu triecienu gaidās, patveras simtiem cilvēku – sēž uz aukstās grīdas, līdzi mājdzīvnieki, kāds vēl mēģina strādāt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tatjana Mandrova
iedzīvotāja no Doneckas reģiona

“Vienkārši trūkst vārdu. Kad tas beigsies, mēs nezinām un nezinām, vai tas vispār beigsies. Tas ir normāli, ka mēs tā sēžam kopā ar bērniem patvertnē, kamēr viņš raud?”

Slēpšanās bumbu patvertnēs gandrīz visā Ukrainā pēdējā laikā ir regulāra parādība – kopš krievi sākuši mērķtiecīgi raidīt raķetes pa energoinfrastruktūru cerībā atstāt ukraiņus ziemā bez gaismas un siltuma. Lādiņi, protams, trāpa nešķirojot.

Valsts austrumos Sarkanā Krusta pārstāvji evakuē iedzīvotājus no atbrīvotajām teritorijām Harkivas reģionā. Šeit krievu bombardēšana turpinās pastāvīgi, un pamest mājas sāk piekrist arī tie, kuri iepriekš kategoriski atteicās doties prom. Temperatūra – mīnus 10 grādu, un vairumā māju nav nedz siltuma, nedz elektrības, nedz ūdens.

Jevgēņijs Ljašenko
Kupjanskas iedzīvotājs

“Tās, pirmkārt, ir bailes par tuviniekiem, bailes par sievu, bažas par savu drošību un nemitīga apšaudes gaidīšana. Pastāvīgi dzīvoju, gaidot apšaudes un slepkavības.”

Hersonas apgabalā kara noziegumu izmeklētāji izrok kāda skolotāja mirstīgās atliekas. Viņu nogalināja vasarā raķešu triecienos, ģimene pieprasa taisnīgumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tamila Pihida
atraitne

“Protams, ka es to vēlos. Viņi nogalināja manu apgādnieku. Ir maz tādu cilvēku kā viņš. Viņš bija ļoti labs cilvēks – kā tēvs, kā vīrs, kā draugs.”

Hersonas apgabalā izmeklētāji sākuši vairāk nekā 430 lietu par kara noziegumiem, tostarp par slepkavībām, spīdzināšanām un bezvēsts pazudušajiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm