Ukraina saņems pirmo palīdzības kravu no “Stopify” ziedotājiem

Ziedojumu platformā “Stopify” nepilna mēneša laikā Ukrainas armijas atbalstam izdevies savākt gandrīz 40 000 eiro. Par šo naudu iegādāts karavīriem nepieciešamais ekipējums, un jau šonedēļ uz kara zonu nosūtīs kravu, vēsta TV3 Ziņas.

Platformas “Stopify” sāka darboties pirms nepilna mēneša un būtībā ir abonēšanas pakalpojums. Proti, cilvēki ik mēnesi Ukrainas atbalstam ar automātisku maksājumu var noziedot sešus eiro un 99 centus. Šādu abonementu iegādājušies jau vairāk nekā 3000 cilvēku no teju 40 pasaules valstīm.

Māris Upenieks
“Stopify” idejas autors

“Ir, protams, no lielajām valstīm diezgan daudz, kas ir ASV un Lielbritānija. Ir arī pavisam eksotiskas valstis, kā Jaunzēlande un mazās salu valstiņas. Mēs arī, protams, strādājam, lai par sevi stāstītu cilvēkiem, un mēģinām ārvalstīs kļūt pamanāmāki. Patlaban jau Igaunijā un Lietuvā būs redzamas reklāmas, un mēs ceram tikt arī citās valstīs.”

Pie Ukrainas vēstniecības šodien varēja aplūkot pirmo palīdzības kravu, ko izdevies savākt, pateicoties “Stopify” abonentu aktivitātei. Iegādāti divi speciāli aprīkoti kvadricikli, kurus armija izmantos gan ieroču, gan ievainoto biedru pārvadāšanai. Sarūpēti arī cimdi, ķiveres, droni.

Uģis Svirido
“LV-Tech” uzņēmuma pārstāvis

“Jaunās smilšu brilles, kas sargā gan no šķembām, gan akmeņiem, smiltīm. Nakts redzamības termokameras, un šī ir nakts redzamības kamera – jaunie modeļi. Pārsvarā tās ir nepieciešamas pretinieka dzīvā spēka novērošanai naktī un tehnikas novērošanai lielās distancēs. Nakts redzamība ir labāka, kad karavīri ir kustībā un veic kādus uzdevumus.”

Aprīkojums uz kara plosīto valsti dosies jau rīt. Ukrainas vēstnieks Latvijā stāsta, – pirmais galamērķis būs Zaporižjas kaujinieku 72. brigāde, jo tai ir cieša saistība ar Latviju.

Oleksandrs Miščenko
Ukrainas vēstnieks Latvijā

“Pirms 104 gadiem latvietis Kārlis Brože bija šajā brigādē Ukrainas Tautas Republikas laikos, kuru gan vēlāk iznīcināja boļševiki. Brože dienēja šajā brigādē, vienu periodu bija pat tās komandieris. Kad mēs atradām šo saikni, mēs sākām aktīvi sadarboties ar 72. brigādi vēl pirms aktīvās kara fāzes.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pieteikties simboliskam ikmēneša ziedojumam “Stopify” platformā var ikviens interesents, tādējādi regulāri palīdzot sarūpēt aprīkojumu, kas stiprinās Ukrainas karavīrus cīņā pret iebrucējiem.

Lai iezīmētu to, cik nozīmīgs ir visa veida atbalsts Ukrainas armijai, vēstnieks šodien kārtējo reizi atgādināja par okupantu veiktajiem kara noziegumiem.

“Vienam no mūsu kareivjiem, kas tagad ir Biķerniekos, šāda, tieši šāda kalibra mīna salauza kaulu. Šādas dāvanas viņi sūta mūsu bērniem un vēl saka, ka ukraiņus uzskata par brāļiem,” rāda Ukrainas vēstnieks Latvijā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm