Ukraina pieprasa Gruzijai pārtraukt Saakašvili spīdzināšanu un psiholoģisku vardarbību

Ukrainas Ārlietu ministrija nosaukusi par psiholoģisku un fizisku vardarbību Gruzijas varas iestāžu rīcību pret Ukrainas pilsoni Mihailu Saakašvili un aicināja Gruziju pārtraukt šo spīdzināšanu un nodot notiesāto Ukrainai, vēsta “Ukrainska Pravda”.

2. februārī 15:05

Ārlietu ministrija piebilda, ka Gruzijas varasiestādes rīkojas “saskaņā ar PSRS NKVD visļaunākajām tradīcijām”, kad tās lieto “psiholoģisku un fizisku vardarbību pret Saakašvili, liedza viņam steidzami nepieciešamo medicīnisko palīdzību, apzināti radot tiešus draudus viņa dzīvībai”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Aģentūra uzsvēra, ka brutālais cilvēktiesību pārkāpums pret Ukrainas pilsoni ir pretrunā Tbilisi deklarētajam kursam uz dalību ES un liecina par demokrātijas sabrukumu Gruzijā.

Ārlietu ministrija arī aicināja ārvalstu valdības un starptautiskās organizācijas publiski atbalstīt Saakašvili.

Ukrainas parlamenta ombuds Dmitro Lubinets pieprasa piekļuvi Ukrainas pilsonim Saakašvili un aicina cilvēktiesību aktīvistus ietekmēt Gruzijas iestādes.

Bijušais Gruzijas prezidents Mihails Saakašvili, Ukrainas pilsonis, tiesas sēdes laikā, izmantojot video tiešraidi, demonstrēja, cik briesmīgā fiziskā stāvoklī viņš ir nonācis, bet video tika pārtraukts.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm