tv3.lv

Ukrainā par iedzīvotāja slepkavību tiesā pirmo Krievijas kara noziedznieku

13. maijā 14:13

Kijivā sākas pirmā tiesas prāva par Krievijas pastrādātajiem kara noziegumiem Ukrainā – 21 gadus vecajam Krievijas karavīram par civiliedzīvotāja nošaušanu draud mūža ieslodzījums.

Uzsāktajai tiesas prāvai ir ārkārtīgi simboliska nozīme Ukrainai. Kijivas vadība kopš 24. februāra, kad sākās Krievijas invāzija Ukrainā, lielvalsti ir apsūdzējusi zvērībās un brutalitātē pret civiliedzīvotājiem un paziņojuši, ka ir identificēti vairāk nekā desmit tūkstoši iespējamo kara noziegumu, tostarp nogalināti vairāk nekā 100 bērni.

Pati Krievija joprojām noliedz vēršanos pret iedzīvotājiem vai līdzdalību kara noziegumos un apsūdz Kijivu to inscenēšanā, lai lielvalsti nomelnotu.

Tiesājamais ir 21 gadus vecs Kantemirovskas tanku divīzijas kareivis no Maskavas – Vadims Šišimarins, kurš tiek apsūdzēts ‘’kara likumu un normu pārkāpumos’’, vēstī ‘’Reuters’’. Okupantu kareivim draud cietumsods no desmit līdz 15 gadiem vai pat mūža ieslodzījums par 28. februārī pastrādāto slepkavību Ukrainas ziemeļaustrumu ciematā Čupakhivkā.

Ukrainas Ģenerālprokuratūra paziņojusi, ka Šišimarins nozadzis privātīpašumā esošu automašīnu, lai aizbēgtu kopā ar četrām citām Krievijas militārpersonām pēc tam, kad viņu kolonnai uzbruka Ukrainas spēki.

Prokuratūras paziņojumā arī teikts, ka okupantu kareivji iebrauca Čupakhivkas ciemā, kur redzēja neapbruņotu 62 gadus vecu iedzīvotāju, kurš brauca ar velosipēdu un vienlaikus runāja pa telefonu. Apsūdzētajam tika dota pavēle civiliedzīvotāju nogalināt, lai viņam neļautu ziņot par krievu klātbūtni. Šišimarins, atrodoties vien desmitiem metru no upura mājām, pret iedzīvotāju raidīja vairākus šāvienus, izmantojot AK-74 šauteni. Pēc šāvieniem galvā iedzīvotājs uz vietas mira.

Visticamāk, tuvāko dažu dienu laikā Ukrainas tiesā tiks izskatītas vēl divas citas lietas par Krievijas kara noziegumiem, tostarp izvarošanā un slepkavībā apsūdzēts okupantu karavīrs Mihails Romanovs, ziņo ‘’The Guardian’’. Viņš tiek apsūdzēts par ielaušanos kādā mājā Brovarskas apgabalā, kur nogalinājis vīrieti, bet pēc tam atkārtoti izvarojis viņa sievu, vienlaikus ‘’draudot viņai un viņas nepilngadīgajam bērnam ar vardarbību un ieročiem’’.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm