Ukraina nevarēs ātri atgūt Krimu, paziņo četras augsta ranga ASV amatpersonas

Ukraina nevarēs ātri atgūt Krimu, Pentagons paziņojis likumdevējiem slepenā brīfingā.

2. februārī 12:28

Maz ticams, ka Ukrainas spēki tuvākajā laikā spēs atkarot Krimu no Krievijas karaspēka, pārstāvju palātas Bruņoto spēku komitejas likumdevējiem paziņoja četras augsta ranga ASV Aizsardzības departamenta amatpersonas slepenā brīfingā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šis ASV Aizsardzības dienesta amatpersonu novērtējums, visticamāk, saniknos Kijevas līderus, kuri uzskata pussalas atgūšanu par vienu no saviem mērķiem.

Nav skaidrs, kas Pentagonu pamudināja izteikt šādu novērtējumu. Taču skaidra norāde, ko pavēstīja trīs cilvēki, kas tieši zināja par ceturtdienas brīfinga saturu, bija tāda, ka Pentagons netic Ukrainas drīzai iespējai izspiest Krievijas karaspēku no pussalas, kuru Maskava sagrāba gandrīz pirms desmit gadiem.

Ceturtā ASV amatpersona sacīja, ka Ukrainas uzvara ofensīvā, lai atgūtu nelikumīgi anektēto teritoriju, nav garantēta.

Visi četri lūdza anonimitāti, iekams atklāja plašāku slepenās instruktāžas informāciju.

Pārstāvju palātas bruņoto spēku pārstāvis atteicās šos izteikumus komentēt.

“Es joprojām uzskatu, ka šogad būtu ļoti, ļoti grūti padzīt Krievijas spēkus no visas Ukrainas teritorijas, katras Krievijas okupētās teritorijas Ukrainā collas. Tas gan nenozīmē, ka tas nevar notikt vai nenotiks, bet to panākt būtu ļoti, ļoti grūti,” 20. janvārī Ukrainas Aizsardzības kontaktpersonu tikšanās laikā pauda Apvienotās priekšnieku padomes priekšsēdētājs, ģenerālis Marks Milleijs.

Krievijas spēki Krimu ir okupējuši kopš 2014. gada, un pussalā izvietota pretgaisa aizsardzība un desmitiem tūkstošu karavīru. Daudzi no šiem kājnieku spēkiem ir iegremdējušies nocietinājuma pozīcijās simtiem jūdžu garumā gar Dņipro upi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jautājums par Krimas atgūšanu jau vairākus mēnešus ir bijis strīdīgs, jo Amerikas un Eiropas amatpersonas uzstāj, ka pussala juridiski ir Ukrainas daļa, bet nereti nav iespējams pilnībā aprīkot Kijevu, lai iekļūtu šajā apgabalā.

Kāds cilvēks, kurš ir iepazinies ar Kijevā pastāvošo viedokli, sacīja, ka Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska administrācija, Ukrainai gatavojoties lielām ofensīvām šopavasar, ir “nikna” par Milleija izteikumiem. Ukraiņi arī atzīmē, ka ASV izlūkdienesti gandrīz gadu ilgā kara laikā konsekventi ir kļūdījušies par ukraiņu militārajām spējām.

Uzstājoties Pasaules ekonomikas forumā Davosā pagājušajā mēnesī, Zelenska padomnieks Andrijs Jermaks noraidīja ideju par Ukrainas uzvaru, neieņemot Krimu.

“Tas ir absolūti nepieņemami,” sacīja Jermaks, piebilstot, ka uzvara nozīmē Ukrainas starptautiski atzīto robežu atjaunošanu, “tostarp Donbasu un Krimu”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm