tv3.lv

Ukraina lūgs Latviju iesaistīties kā trešajai pusei lietās pret Krieviju ECT

Ukraina oficiāli vērsīsies pie Latvijas valdības ar priekšlikumu iesaistīties kā trešajai pusei trīs lietās, ko Ukraina ierosinājusi pret Krieviju Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT), pirmdien paziņojusi Ukrainas Tieslietu ministrija.

2014. gada 30. septembrī 12:44

Ukrainas tieslietu ministrs Pavlo Petrenko par to paziņoja, tiekoties ar Latvijas tieslietu ministra Gaida Bērziņa vadīto delegāciju, kas ieradusies vizītē Ukrainā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Mums tas ir ļoti svarīgi, jo tas ir nopietns politisks vēstījums, ka Eiropa un Eiropas Savienība neatstāj mūs vienus ar Krieviju, tostarp tiesas procesos,” norādīja Petrenko.

Bērziņš no savas puses norādīja, ka neredz šķēršļus Latvijas dalībai šajā procesā.

Eiropas Cilvēktiesību tiesa izskata trīs Ukrainas ierosinātas lietas pret Krieviju – par Krimas aneksiju, ukraiņu bērnu nolaupīšanu un pārvešanu pāri robežai uz Krieviju un par Krievijas aizliegumu tatāru līderim Mustafam Džemiļevam iebraukt Krimā.

Bērziņš personīgi tiksies ar ārlietu ministru, lai apspriestu Latvijas iespējas sekmēt cilvēktiesību ievērošanu Ukrainā. “Tas ir mūsu pienākums, ne tikai kā Eiropas Savienības dalībvalstij, Ukrainas kaimiņvalstij, bet kā tiesiskuma aizstāvjiem nepieļaut cilvēku pazemojumus, diskrimināciju un genocīdu, ko Krievija īsteno prettiesiskajā karadarbībā pret Ukrainas iedzīvotājiem”, savu nostāju pauda ministrs.

Viņš atgādināja, ka Latviju ECT pārstāv Ministru kabineta pārstāvis starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās, ko nodrošina Ārlietu ministrija.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Ministru kabineta pārstāve starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās Kristīne Līce, Latvija no Ukrainas vēl nav saņēmusi lūgumu kā trešajai pusei iesaistīties Ukrainas ierosinātajās lietās pret Krieviju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm