tv3.lv

Ukrainā izdos jaunu, krievu karakuģim veltītu pastmarku. Šoreiz bez tā

Ukrainas jūras kājnieku dienā, 23. maijā, valsts izlaidīs jaunu pastmarku, kas arī šoreiz būs veltīta bēdīgi slavenajam Krievijas karakuģim ‘’Moskva’’. Šoreiz visiem zināmu iemeslu dēļ karakuģis būs redzams vien daļā pastmarku tirāžas.

19. maijā 16:56

‘’Sagadījies tā, ka šajā dienā aprit 40 dienas kopš Krievijas kreisera ‘’Moskva’’ ‘’traģiskās’’ nāves – dubultsvētki. Tāpēc 23. maijā ‘’Ukrposhta’’ izdos pastmarku ‘’Krievijas karakuģis… Viss!’’ un sāks to pārdot,’’ sociālā tīklā ‘’Facebook’’ ierakstā pauž Ukrainas pasta dienesta ‘’Ukrposhta’’ ģenerāldirektors Igors Smeļjanskis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pastmarkas tirāža būs pieci miljoni eksemplāru divos minimālos:

  • sūtīšanai visā Ukrainā būs pieejamas markas ar saukļiem ‘’Krievijas karakuģi… Viss! Nāvi ienaidniekam!;
  • starptautiskajiem sūtījumiem būs pieejamas markas ar saukļiem: ‘’Krievijas karakuģi… Viss! Slava tautai!’’

‘’Nav nepieciešams uzreiz stāvēt rindā,’’ norādījis Smeļjanskis, piebilstot, ka pastmarku pārdošanas laiks un cita informācija par jauno pastmarku sēriju tiks publicēta 22. maija vakarā pasta dienesta mājaslapā un Smeļjanska ‘’Telegram’’ kanālā.

Jauno pastmarku ilustrācijas šoreiz būs divējādas – uz vienas vēl būs redzams bēdīgi slavenais kreiseris, bet ar zīmogu ”Viss!”. Savukārt otrā ilustrēts vien kareivis, bet karakuģis – nogrimis.

Pastmarkas varēs nopirkt uz vietas vairāk nekā 1500 ”Ukrposhta” pasta filiālēs, kā arī vairākās tiešsaistes platformās, taču kā klātienē, tā arī internetā katram būs iespēja pastmarkas iegādāties ierobežotā skaitā. Papildus pastmarkai būs iespējams iegādāties arī t-kreklus, sporta kreklus, magnētus, aploksnes un citus tematiskos suvenīrus.

Jau ziņots, ka 24. februārī Ukrainas Čūsku salas aizstāvji Krievijas karakuģim ‘’Moskva’’ veltīja zīmīgo frāzi – ‘’Krievijas karakuģi, ej na h*j!’’, kas tūlītēji pāršalca sociālos tīklus un ieguva plašu atpazīstamību visā pasaulē.

Aizstāvju sacīto ‘’Ukrposhta’’ ietērpa ilustrācijā pastmarkai, kurai par godu 12. aprīlī Kijivas galvenajā pasta nodaļā notika svinīgā izdošanas ceremonija. Tajā piedalījās arī pats frāzes autors, Čūsku salas aizstāvis un jūras kājnieks Romāns Gribovs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jau dienu vēlāk, 13. aprīlī, karakuģis sekoja aizstāvju aicinājumam – Ukrainas bruņoties spēki ar divām pretkuģu raķetēm ‘’Neptune’’ sašāva Krievijas Melnās jūras flotes karakuģi ‘’Moskva’’, nodarot tam nopietnus bojājumus. Pēcāk saņemtas ziņas, ka kuģis nogrimis Melnās jūras dzelmē.

Savukārt nedēļas laikā pirmā pastmarkas tirāža ar bēdīgi slaveno karakuģi jau tuvojās tās izsīkumam. Lai pastmarku iegūtu savā īpašumā, kijivieši veidoja milzu rindas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm