Ukmerģē desmitgadīgs “nezvērs” turpina terorizēt vienaudžus – nesenākais upuris piekauts kāpņutelpā

Ukmerģē, Lietuvā, vienaudžus (un ne tikai) turpina terorizēt desmit gadus vecs zēns. Šoreiz varmākas video iemūžinājušas, kā daudzīvokļu mājas kāpņu telpā tiek piekauts kāds puisis, vēsta “tv3.lt”.

23. martā 11:44

Video redzams zēns, kas sēž uz kāpnēm kādā daudzīvokļu mājā. Zēns raud, taču tas neattur viņa vienaudzi-kausli, kurš savam upurim uzbrūk, ar dūrēm sitot pa galvu un muguru. Uz kāpnēm guļošais puika ar rokām aizsedz galvu un mēģina no sitieniem izvairīties, tad varmāka viņu sāk spārdīt tā, ka spērieni un nerimstošie sitieni atbalsojas visā kāpņutelpā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Notiekošo iemūžinājis kāds kaušļa draugs, kas uz notiekošo noraugās ar zināmu patiku. Video dzirdams, kā līdzzinātājs, redzot kautiņu un upuri raudam, smejas.

“tv3.lt” akcentē, ka šis ir tas pats “nezvērs”, kas aizvadītajā nedēļā mežā pie skolas kopā ar citiem līdzzinātājiem brutāli piekāva 13 gadus vecu zēnu. Arī šis gadījums tika filmēts, bet video pēcāk izplatīts tālāk.

Lasi vēl: Lietuvā bariņš pusaudžu mežā brutāli piekauj 13 gadus vecu zēnu un to filmē

Likumsargu rokas ir sasietas

Par nesenāko uzbrukumu vietējā policija uzzināja no iesnieguma e-policijas portālā. Par to ziņojusi kāda satraukta sieviete, kas pēc kāpņutelpas video noskatīšanās, atskārtusi, ka kausli redz ne pirmoreiz.

Ukmerģes policijas pārstāve Asta Krogertiene gan atklāj – varmākas vecuma dēļ policijas rokas ir sasietas, jo pēc Lietuvā spēkā esošajiem likumiem iespējams sodīt tikai tos bērnus, kas sasnieguši 16 gadu vecumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Tā kā šai nepilngadīgajai personai nav 16 gadu, nav iespējams uzsākt pirmstiesas izmeklēšanu, tāpēc arī pēc iesnieguma izskatīšanas esam atteikuši to darīt,” norāda Krogertiene.

TV3 Ziņa Lietuvā vēsta, ka konkrētais “nezvērs” terorizē ne tikai savus skolasbiedrus, tos iebiedējot, piekaujot un atņemot mantas, bet draud arī skolotājiem, tostarp kādu pat savainojis, iemetot ar galda piederumiem.

Apkārtējie iedzīvotāji par varmākas uzvedību ir noraizējušies un atzīst – ir pārsteidzoši, ka neviena institūcija nespēj apturēt satrakojušos kausli. Ziņu uzrunātie saka:

“Kādi vēl likumi vai pārmaiņas, ja bērnam neko nevar pateikt. Viņš var izaugt par huligānu. Sodiem būtu jāatbilst noziegumiem, bet šobrīd viņš ir nepilngadīgais un var pat nogalināt.”

“Tas ir slikti. Kaut kā tev ir jāaudzina un jānodarbina bērni. (Vai nevajadzētu viņu sodīt? – TV3 Ziņas Lietuvā) Nē, nedomāju, ka sodi strādātu.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Ir svarīgi izglītot un palīdzēt bērnu vecākiem, nedrīkst paļauties tikai uz skolu.”

Ar kaušļa ģimeni strādā jau gadiem

Viļņas apriņķa Bērnu tiesību aizsardzības nodaļas vadītāja Lina Baranauskienė “tv3.lt” atklāj, ka iestādei jau ir zināms par desmitgadīgo varmāku un palīdzība tiek sniegta gan viņam, gan ģimenei kopumā. Un tas tiek darīts jau pāris gadus.

Pēc jaunākās video iemūžinātās vardarbības bērnu tiesību aizsardzības speciālisti gan sanākuši uz sapulci, lai pārspriestu tālāko rīcību. Speciālisti aicina sabiedrību saglabāt mieru. “Tiesa, sabiedrībā valda nemiers, to var just, taču gribu nomierināt, ka institūcijas strādā un sniegs palīdzību,” teic Baranauskienė.

Vietējā policija vēl informē, ka martā vien saņemti trīs iesniegumi par konkrētā kaušļa brutālo uzvedību pret citiem bērniem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm