Ugandas ģenerālis par topošās Itālijas premjeres roku piesola 100 “pasaulē skaistākās” govis

Ugandas prezidentam Joveri Museveni trešdien nācās publiski atvainoties par sava dēla, armijas ģenerāļa, ierakstiem “Twitter” – viņš draudējis ar iebrukumu Kenijā, kā arī par potenciālās Itālijas premjeres roku solījis simts govis.

6. oktobrī 12:30

Museveni dēls Muhozi Kainerugaba, kas vietējiem pazīstams arī kā “Twitter” ģenerālis, mikroblogošanas vietnē pulcējis vairāk nekā 600 tūkstošus sekotāju. Viņš patiesi sociālajā tīklā ir ārkārtīgi aktīvs un regulāri publicē dažādas savas pārdomas, kas vairākkārt raisījušas sabiedrības reakciju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pirmdien, 3. oktobrī, Kainerugaba “Twitter” publicēja vairākus ierakstus par Keniju. Sākotnēji viņš sacīja, ka ir aprunājies ar bijušo Kenijas prezidentu Uhuru Kenjatu un izteicis viņam līdzjūtību par atkāpšanos no amata. Bet pēcāk sekoja ieraksti par militāru iebrukumu kaimiņvalstī, vēsta BBC.

“Mums, manai armijai un man, nebūtu vajadzīgas pat divas nedēļas, lai ieņemtu [Kenijas galvaspilsētu] Nairobi,” “Twitter” rakstīja Kainerugaba.

Tas, protams, izraisīja soctīklotāju pretreakciju, kurā jaunais ģenerālis tika saukts par “neapdomīgu” un kaimiņvalstu attiecību apdraudošu. Kainerugaba gan nepalika atbildi parādā: “Es nekad neuzbruktu Kenijas armijai, jo mans tēvs man lika to nekad nemēģināt! Tāpēc mūsu cilvēkiem Kenijā vajadzētu atslābt!”

Lai situāciju labotu, Ugandas prezidents Museveni vērsies pie Kenijas prezidenta Viljama Ruto ar atvainošanos, kā arī paudis publisku nožēlu par dēla tvītiem. “Es lūdzu mūsu Kenijas brāļus un māsas piedot mums par tvītiem, kurus publicēja ģenerālis Muhozi, bijušais sauszemes spēku komandieris saistībā ar vēlēšanu jautājumiem šajā lielajā valstī. Nav pareizi, ja valsts amatpersonas neatkarīgi no tā, vai viņi ir civilie vai militārie darbinieki, jebkādā veidā komentē vai iejaucas brāļu valstu iekšējās lietās,” teikts Museveni paziņojumā.

Kainerugaba vienlīdz ar viņa tēva publisko atvainošanos tika atlaists no līdzšinējo pienākumu pildīšanas armijas sauszemes spēku komandiera amatā. Tiesa, Museveni savu dēlu bez darba neatstāja, tieši pretēji – viņš paaugstināts līdz četru zvaigžņu ģenerāļa pakāpei.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

100 govis par potenciālās Itālijas premjeres roku

Runas par Kenijas ieņemšanu gan nav vienīgās, ar kurām nesen izcēlies Kainerugaba. Viņš mikroblogošanas vietnē “Twitter” saviem sekotājiem arī vaicāja, cik govju būtu nepieciešams, lai potenciālo Itālijas premjerministri Džordžiju Meloni varētu apņemt par līgavu, vēsta “Politico”.

“Es viņai uzreiz iedotu 100 Nkore govis! Par to, ka [viņa] ir bezbailīga un patiesa!” piesolījis Kainerugaba.

“Nkore govis. Skaistākās govis uz Zemes,” rakstīja Kainerugaba, piebilstot, ka nesaprot, kāpēc eiropieši meitenēm dāvina ziedus, jo “mūsu kultūrā meitenei, kura tev patīk, tu dāvini govi.”

Tiesa, ar to Kainerugabas tvītošana nebeidzās – viņš vēlāk dalījās arī ar sava veida draudiem, ja topošā premjere bildinājumu ar govīm atraidītu. “Ja romieši noraida mūsu govis, tas nozīmē, ka mums jāsagūst Romai. Lai to paveiktu, mums būtu vajadzīgas tikai dažas dienas,” “Twitter” paudis ģenerālis.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm