TV3 Ziņu reportāža no nesen atbrīvotās Limanas: pilsētā joprojām mētājas civilo un okupantu mirstīgās atliekas

Kara šausmu un Krievijas okupantu pastrādāto noziegumu liecinieki ir arī TV3 Ziņu filmēšanas komanda, kas šodien bija pirms pāris dienām atbrīvotajā Ukrainas pilsētā Limanā, par kuru norisinājās smagas kaujas.

Limanu Ukrainas spēkiem izdevās atbrīvot pirms četrām dienām – 3. oktobrī. Pilsēta okupācijā bija vairākus mēnešus. Pēc okupantu padzīšanas Limanā atklājas šausminošas ainas.

Mājas ir sabombardētas, ielās mētājas gan civilo, gan Krievijas karavīru mirstīgās atliekas.

Šodien iedzīvotāji saņēma savas pirmās palīdzības kravas. Aprunājoties ar vietējiem, TV3 Ziņas uzzināja, ka viņiem nav bijusi piekļuve nekam. Krievijas okupācijas spēki ir devuši ļoti mazus pārtikas apjomus vai nav devuši tos nemaz.

“It kā jau ļoti mūs neaiztika, burjati te bija, arī baškīri, pēc tam visi pēc kārtas, kas viņiem ir. Tur pie baznīcas arī līķi guļ. Es visu šo laiku sēdēju pagrabā, ārā līdām tikai ēst uztaisīt, bet arī tad apšaudes, lādiņi lidoja virs galvas. Tāda situācija te, mums viņi te nav vajadzīgi,” stāsta Limanas iedzīvotājs Aleksandrs.

“Smagi, protams, pusotru mēnesi kā aizgājām uz pagrabu, tā arī tur nodzīvojām. Mums nebija piekļuves nekam, nekas jau vairs nav palicis, ne veikalu, nekā. Arī naudas mums nav. Darba nav. Ziema nāk, mums it kā ir malkas krāsns, bet skaidrs, ka visai ziemai nepietiks. Ceram, ka palīdzēs mums. Aizbraukt nevaram, radinieku mums nekur nav,” stāsta vietējā iedzīvotāja Anastasija.

Limanā ir palikuši aptuveni 7000 iedzīvotāju, tostarp bērni. Viņi dzīvoja pagrabos un izgāja ārā tikai, lai pagatavotu maltītes.

Šodien saņemtas arī ziņas no Doneckas apgabala gubernatora par masu kapu atrašanu. Tajos apbedīti 200 ukraiņu iedzīvotāji un karavīri.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Cilvēki prom negrasās braukt un cer, ka varasiestādēm pēc iespējas ātrāk izdosies atjaunot elektroapgādes, lai sasildītos.

Žurnāliste
Žurnalistikā kopš 2012. gada. Strādājot žurnalistikā un ziņojot no ‘’karstajiem punktiem’’ Ieva par savu misiju uzskata sniegt sabiedrībai pēc iespējas objektīvāku informāciju, aktualitātes piedzīvojot savām acīm.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm