TV3 Ziņas Ukrainā: Zaporižjā ir ārkārtīgi smaga situācija, apšaudes ar smago artilēriju nerimst

2022. gada 5. decembrī 21:00

Zaporižjā visu diennakti ir ārkārtīgi smaga situācija, jo Krievijas spēki to apšauda ar visa veida smago artilēriju, apzinoties – Ukrainas puse pretī nešaus, vēsta TV3 Ziņas.

Jau ziņojām, ka pirmdienas pēcpusdienā lielākajā daļā Ukrainas tika izsludināta gaisa trauksme un pienāca ziņas par uzlidojumiem Ukrainas pilsētām. Pilnīgi visā Ukrainas valsts teritorijā skanēja gaismas trauksmes. Uzlidojumu dēļ Nikopolei TV3 Ziņu filmēšanas grupai nācās pārtraukt filmēšanu.

“Šodien kārtējo reizi piedzīvojām jaunu Krievijas okupantu teroru pret Ukrainas valsti un cilvēkiem. Tobrīd atradāmies Nikopoles pilsētā, kas atrodas četru kilometru attālumā no energodārza, kas atrodas otrpus Dņepras krastam. No Nikopoles pilsētas var redzēt arī Zaporižjas atomelektrostaciju, kas vairāk nekā pusgadu ir Krievijas okupācijā.

Zaporižjā ik dienu un ik nakti ir ārkārtīgi smaga situācija, jo Krievijas spēki to apšauda ar visa veida smago artilēriju, apzinoties to, ka Ukrainas puse pretī nešaus. Krievijas spēki savu militāro tehniku koncentrē Zaporižjas AES teritorijā.

TV3 Ziņu filmēšanas grupas pavadošās personas pirmdienas, 5. decembra, pēcpusdienā īsi pēc plkst. 13 TV3 Ziņu filmēšanas grupu informēja par saņemtām ziņām par Krievijas plāniem palaist raķetes virs Ukrainas gan no gaisa, gan Melnās jūras, tāpēc pilsētu nācās pamest. Pēc neilga laika tajā sāka skanēt trauksmes sirēnas, tālumā bija dzirdami sprādzieni.

Šodien Petrovskas apgabalā tika raidītas 15 raķetes, no kurām 13 izdevās notriekt, lai gan tās diemžēl ir trāpījušas kritiskajai infrastruktūrai, līdz ar to cilvēkiem šobrīd, kamēr nav veikti visi atjaunošanas darbi, nav iespējams nodrošināt nedz elektroapgādi, nedz arī ūdens apgādi, kā arī apkuri. Līdzīga situācijā ir lielākajā daļā Ukrainas.

TV3 Ziņu filmēšanas grupa atrodas Mikolajivas pilsētas centrā, kuru ieskauj pilnīga tumsa, vienīgais apgaismojums nāk no pa ceļu braucošajām automašīnām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mikolajivā ilgstoši ir problēmas ar elektrību, pēdējā mēnesī tās ir izteiktas, elektrība parādās vien uz pāris stundām dienā, šodien elektrības nav jau pēdējās sešas stundas. Kā norādījusi pilsētas vadība, šodien to varētu neizdoties atjaunot. Ja nav elektrības, nav arī apkures. Situācija ir ārkārtīgi saspringta.

Kā norāda vietējie, šogad Ukrainā ziema ir atnākusi ātrāk un tā ir aukstāka. Šādos apstākļos bez elektrības un apkures pārziemot būs ļoti grūti. Bet cilvēki šeit ir palikuši un braukt prom netaisās.

Jau ziņots, ka pirmdien Krievijas karaspēks sācis kārtējo Ukrainas apšaudi ar raķetēm, ziņo vietējie mediji un amatpersonas.

Laikā no plkst. 12.40 līdz 13.40 gaisa trauksme atskanējusi visos Ukrainas apgabalos.

Ukraiņu zenītartilērija uzsākusi darbību Čerkasu apgabalā un Odesā, ziņo arī Kijivas apgabala amatpersonas.

Arī Zaporižjas apgabalā bija dzirdami vairāki sprādzieni. Raķešu triecienā Zaporižjas apgabala Novosofjivkā nogalināti vismaz divi cilvēki, bet vēl divi ievainoti. Saņemtas ziņas arī par ukraiņu zenītartilēristu pirmajām notriektajām krievu raķetēm.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm