tv3.lv

TV3 Ziņas piedāvā dokumentālo filmu ”Ukraina kara draudu ēnā”

Pēc vairākām desmitgadēm atkal sastopamies ar kara draudiem un mēģinājumiem pārzīmēt Eiropas robežas. Vai centieni graut Ukrainas suverenitāti ir jautājums tikai par Ukrainu? Kā šobrīd ir dzīvot pie frontes līnijas, kur likteni var noteikt lielvaru cīņas par ietekmes zonām? Atbildes tiks šķetinātas TV3 Ziņu dienesta veidotajā dokumentālajā filmā ”Ukraina kara draudu ēnā”, kas pie kanāla TV3 skatītājiem nonāks jau piektdien, 4. februārī, plkst. 20.25.

1. februārī 17:00

Dokumentālā filma vēstīs par šā brīža situāciju Ukrainā, īpašu uzmanību pievēršot apstākļiem Doņeckas un Luhanskas apgabalos, kā arī tam, kā cilvēki redz un izjūt dzīvi un sadzīves apstākļus, atrodoties tiešā saskarsmē ar kara realitāti. ”Ukraina kara draudu ēnā” stāsta pamatā būs tās paaudzes jaunieši, kuru atmiņās par savu bērnības laiku nav bijusi neviena miera diena. Kā astoņos gados ir mainījusies šī valsts un tās iedzīvotāju dzīves līmenis, armijas spēja un morālā gatavība aizstāvēties, cik reāli pastāvošos agresijas draudus uztver gan iedzīvotāji, gan amatpersonas – TV3 Ziņu žurnālisti būs skaidrojuši atbildes arī uz šiem jautājumiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Filmas autori ir žurnāliste Ieva Vārna, operators Sergejs Medvedevs un producents Valdis Francis. Kā atzīst žurnāliste Ieva Vārna, šī nav pirmā reize, kad komanda ir devusies uz Ukrainu laikā, kad tur norit karš, taču šoreiz tas esot bijis psiholoģiski grūtāk, jo bijusi iespēja runāt ar iedzīvotājiem un redzēt viņu acīs milzīgu izmisumu un bezspēcību kaut ko mainīt bez ārējā atbalsta.

Ieva Vārna
TV3 Ziņu žurnāliste

”Karu redzēt un sajust tik tuvu nav viegli, bet, lai aiznestu līdz skatītājam patieso situāciju, tas ir jāizdzīvo. Vai man bija bail? Esot tur, par to nedomāju – es daru savu darbu, jo laiks ir ierobežots. Mums nebija laika ne baidīties, ne apzināties drošības riskus.”

”Vēl neviens komandējums ārzemēs nav bijis tāds, ka visu laiku kamera ir rokās un klēpī pārbraucienos. Ir sajūta, ka tūlīt, tūlīt kaut kas var notikt un jābūt gatavam filmēt. Arī Ieva (Vārna) pēdējā dienā, kad devāmies uz lidostu, lai dotos mājup, atskārta: “Cik dīvaini, ka neredzu kameru tev klēpī!” Atrodoties tur, frontes tuvumā, lielākoties nav iespējams apjaustu to postu un nelaimi, kas ir apkārt, kā arī izvērtēt apdraudējuma riskus,” par piedzīvoto stāsta operators Sergejs Medvedevs.

Skaties TV3 Ziņu veidoto dokumentālo filmu ”Ukraina kara draudu ēnā” jau 4. februārī plkst. 20.25 kanālā TV3 un nākamās paaudzes televīzijā Go3, savukārt aktuālajām TV3 Ziņu dienesta veidotajām ziņām seko līdzi tv3.lv.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm