TV3 Ziņas Ukrainā: iedzīvotāji cīnās ar Kremļa režīma radīto aukstumu un tumsu

2022. gada 3. decembrī 20:40

Kamēr karavīri frontē, pārējie Ukrainas iedzīvotāji turpina cīnīties ar aukstumu un tumsu. Krievu raķetes pēdējo mēnešu laikā ir patiešām ļoti nopietni sapostījušas Ukrainas kritisko infrastruktūru – rozetēs strāvas biežāk nav nekā ir, vēsta TV3 Ziņas.

TV3 Ziņu dienesta filmēšanas grupa Ieva Vārna un Sergejs Medvedevs patlaban atrodas Kijivā. Tur Neatkarības laukums, kas ierasti ir izgaismots, patlaban grimst tumsā līdzīgi, kā tas ir daudzās citās pilsētās Ukrainā.

Daudzviet Ukrainas pilsētās nedarbojas luksofori. Elektrību un apkuri vietās, kur to nav, nodrošina ģeneratori.

Daudziem Ukrainas iedzīvotājiem ir jārēķinās ar apkures trūkumu un ūdens apgādes problēmām. Dažviet pilsētās ir ierīkotas speciālas ūdens ņemšanas vietas un siltuma punkti, lai sasildītos. Tāpat pieejas speciāli izveidotas teltis, lai brīžos, kad nav elektrības, cilvēki var turp doties uzlādēt telefonus, paēst un sasildīties. Ziema ir tikai sākumā un tās solās būt smaga.

TV3 Ziņu filmēšanas grupa šodien pabija arī pavasarī okupantu izpostītajās Kijivas priekšpilsētās – Bučā, Irpiņā, Borodjankā, kurās vasarā sāka atgriezties dzīve. Borodjanka mēnesi bija okupēta, martā Krievijas karaspēks to daļēji pārvērta gruvešos. Daļa ēku ir pilnībā nopostītas, citas daļēji un tajās turpina dzīvot cilvēki. Pilsētā nav apkures. Atjaunot mājas, lai nodrošinātu normālus dzīves apstākļus, nav iespējams. Šī ziema pilsētas iedzīvotājiem būs jāpavada bez apkures un siltuma.

TV3 Ziņas Borodjankā apciemoja Olgu, kura atzina – pēc okupācijas laikā piedzīvotā apkures un ūdens trūkums ukraiņus nesalauzīs. Ukraiņi ies līdz galam, līdz uzvarai.

Olga
Borodjankas iedzīvotāja

“Varbūt būs gāze. Ja nebūs, uz ielas gatavosim. Nebūs ūdens – ir sniegs. Saproti, vienalga izdzīvosim, kaut tikai mūsu puišiem frontē ir labi. Vai man ir bail? Nav man bail. Ir drēbes, ir segas, ir mētelis. Nē, nekādā gadījumā Ukraiņu garu nesalauzīs. Nebūs ūdens, aizdedzināšu svecīti un uzsildīšu, kaut kā izdzīvosim. Cīnāmies, cīnāmies, lai izdzīvotu. Cīnāmies par sabojāto jumtu, māju, pat par šiem gruvešiem. Mēs nepadodamies, es noteikti nepadodos, es esmu cīnītāja! Vienalga, ko bombardē! Ar paceltām rokām mēs no šī ārā neiziesim, iesim līdz galam!”

Pēdējais masveida uzbrukums Ukrainā bija pirms divām nedēļām. Ukrainas prezidents Volodimirs Zlenskis brīdinājis par atkārtotiem iespējamiem triecieniem, kas, par laimi, nav notikuši. Atsevišķi raķešu triecieni turpinās Danbasā, Zaporižjā. Ir izskanējis, ka krievi gaida vēl lielāku salu, lai pēc tā iestāšanās raidītu triecienus Ukrainas kritiskajai infrastruktūrai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Krievi izmanto viltus raķetes, lai apgrūtinātu Ukrainas aizsardzību. Tas vēl vairāk apgrūtina situāciju. Tomēr ukraiņu cīņas spars nerimst.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm