tv3.lv

TV3 Ziņas fiksē okupantu zvērības Ukrainā – krievu raķete trāpa dzīvojamajā mājā Bahmutā

Ukrainas austrumu pilsētā Bahmutā, Doneckas apgabalā, dzīvojamajā mājā trāpījusi okupantu armijas raidītā raķete. Sprādzienā cietuši vairāki civiliedzīvotāji, novēroja TV3 Ziņas.

TV3 Ziņu filmēšanas grupa patlaban atrodas Kramatorskā, dzelzsceļa stacijā, kur Krievijas raidītā raķete 8. aprīlī nogalināja vismaz 60 cilvēkus un vairāk nekā 100 ievainoja. Pilsētā fonā ir dzirdami nepārtraukti artilērijas sprādzieni, taču smagākās kaujas notiek apmēram 20 kilometrus no frontes līnijas – Bahmutas pilsētā.


TV3 Ziņu filmēšanas grupa šodien redzēja, kā Krievijas lidmašīna izmeta raķeti uz “Knauf” rūpnīcas un dzīvojamās mājas. Aviotrieciens bija nupat noticis, tobrīd vēl nebija ieradušies glābēji, cilvēki panikā sauca pēc palīdzības. Sprādziena ietekmē iegruva atsevišķi ēkas stāvi, kā arī cieta vairāki civiliedzīvotāji, tostarp smagi ievainots kāds mazs bērns – deviņgadīgs zēns.

Glābēji vienlaikus steidza apdzēst sprādziena izraisītās liesmas un palīdzēt cietušajiem iedzīvotājiem, tos no ēkas iznesot uz nestuvēm un sniedzot pirmo neatliekamo palīdzību.

Pēc otrdienas, 17.maija vakarā TV3 Ziņu rīcībā esošās informācijas, uzbrukumā dzīvību zaudēja viens cilvēks un deviņgadīgais zēns tika smagi ievainots. Taču, visticamāk, mājas gruvešos palika vēl daudz citu cilvēku.

Bahutas pilsētas vicemērs paudis, ka īsti nav izskaidrojami okupantu uzbrukumi, jo tiek iznīcināta civilā infrastruktūra, kas tiek vērsta pret Ukrainas civiliedzīvotājiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Romāns Boļšakovs
Bahmutas mēra vietnieks

“Es nezinu, kā to izskaidrot un kur ir šo raķešu triecienu loģika un no kā mūs taisās atbrīvot. No mājām?!? No rūpniecības? Un laikam vienkārši no cilvēku dzīvībām. Man trūkst vārdu – tie vienkārši ir fašisti – rašisti! Es pat nezinu, kā lai viņus nosauc. Viņi ir vēl sliktāki… Tas ir neprāts. Un, pats galvenais, es nesaprotu, ko viņiem vajag un no kā mūs atbrīvo?!”

TV3 Ziņu filmēšanas grupa otrdien, 17.maijā, kara Ukrainā 83. dienā tikās ar ukraiņu karavīriem, kuri bāzējas desmit klimetru attālumā no frontes kontaklīnijas, kurai pretējā pusē ir Krievijas spēki. Okupantu uzbrukumi ir ļoti spēcīgi, iesaistīti ārkārtīgi lieli cilvēku resursi, bet Ukrainas karavīri ir ārkārtīgi motivēti cīnīties. Pret Ukrainas civiliedzīvotājiem vērstie uzbrukumi vēl vairāk motivē Ukrainas aizstāvjus, ka sava valsts ir jānosargā.

Vienlaikus Ukrainas aizstāvjiem sevišķi svarīgas ir militārās tehnikas piegāde, īpaši bruņojums no Rietumu valstīm, lai veiksmīgi varētu uzveikt Krievijas okupācijas spēkus un nosargāt savas valsts teritoriju.

Netālu no Bahmutas okupantu armija arī raidījusi raķetes pret kādu rūpnīcu, no kuras pēcāk gaisā pacēlušies tumši dūmi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm