tv3.lv

Turpinās okupantu uzbrukumi Bahmutai

Arī šodien turpinājās okupantu uzbrukumi Doneckas apgabala Bahmutas pilsētai, kur pirms dažām dienām bija arī mūsu filmēšanas grupa. Neatkarīgi no tā, ka apkārt krīt lādiņi un mirst cilvēki, daudzi vietējie joprojām atsakās evakuēties, vēsta TV3 Ziņas.

Sīksta pārliecība ne tikai Ukrainas karavīriem, bet arī vietējiem Bahmutas iedzīvotājiem, kuri, par spīti varas iestāžu aicinājumiem, atsakās pamest savas mājas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Anatolijs Klešs
Bahmutas iedzīvotājs

“Viņi var sagrābt teritoriju, bet viņi nevar mūs, ukraiņus, padarīt par saviem vergiem. Mēs nekad nedejosim pēc Krievijas stabules. Tas ir neiespējami, vienkārši neiespējami.”

Okupanti triecienus raida arī civilajiem objektiem. Raķešu triecienā dzīvojamajai mājai, par kuru TV3 Ziņās jau iepriekš vēstījām, bojāgājušo skaits, pārmeklējot ēku drupas, sasniedzis piecus cilvēkus, starp viņiem kāda māte ar savu divus gadus veco bērnu.

Kara laikā Ukrainā arī bēres kļuvušas par ikdienu – apglabā bērnus, vecākus, brāļus un māsas, laulātos un radiniekus. Bahmutas iedzīvotāja atvadās no savas 32 gadus vecā dēla, kurš krita kaujā pret okupantiem. Aiz sevis karavīrs atstāj 13 gadus vecu meitu. Par godu viņa upurim cīņu biedri izšauj salūta zalves.

“Nē, viņa nāve nav tā vērta. Mana bērna vairs nav. Pēkšņi mana bērna vairs nav, un tas ir skumji. Bet viņš mira kā varonis. Un par to esmu lepna,” sacīja kritušā karavīra māte Alina Tilenko.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm