Turpinās evakuācija no plūdu skartajām zonām; ieradies arī Zelenskis

Ukrainā turpinās cilvēku evakuācija no reģioniem, kuri applūduši pēc tam, kad okupanti iznīcināja Kahovkas dambi. Process gan ir sarežģīts, jo piekļūt applūdušajām teritorijām ir grūti, turklāt krievu nežēlībai nav robežu, viņi apšauda tos, kas cenšas izglābties, vēsta TV3 Ziņas.

TV3 Ziņu sižetā redzami trešdien, 7. jūnijā, uzņemti kadri, kur redzams, ka daļa māju pēc dambja iznīcināšanas ir atpazīstamas vien pēc jumtiem, kas vēl turas virs ūdens virsas. Šodien daļa no tiem jau vairs nav redzami. Cilvēki no applūdušajām teritorijām evakuējas. Ir gan arī tādi, kas cer, ka plūdi rimsies un pagaidām savas mājas pamest negrasās. Viņu vidū ir arī Jurijs, kurš šobrīd ar kaķiem iekārtojies mājas bēniņos.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jurijs
Hersonas iedzīvotājs

“Nu šis ir tas, ko viņi mums paredzējuši. Krievi to dara bez jebkādas žēlastības. Īpaši pret miermīlīgajiem cilvēkiem. Viņi neko nevar izdarīt pret militārajiem spēkiem, bet viņi var darīt pret civiliedzīvotājiem. Jo mēs jau nevaram atbildēt. Mums nav pat ieroču, lai sevi aizstāvētu.”

Paši izraisījuši katastrofu, krievi vēl neliekas mierā, viņi apšauda cilvēkus, kas cenšas evakuēties.

Nokļuvām apšaudē. Vectētiņam galva ievainota. Uz priekšu, uz priekšu! Vectētiņ, turieties!

Lai gan katastrofas apmēru ir grūti aptvert, pienāk arī pa kādai labai ziņai. Vakardien sociālos tīklus pāršalca video, kur ukraiņi ar drona palīdzību nogādā ūdens pudeli zēnam, kas patvēries bēniņos un kliedz pēc palīdzības caur jumta logu. Puika nu ir drošībā un arī saticis karavīru, kas vadīja ūdeni piegādājušo dronu.

Citās fotogrāfijās redzams, cik plaša teritorija ir applūdusi, tur, kur agrāk bija ciemi, nu ir tikai ūdens. Uz plūdu skarto zonu šodien devās arī Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis. Viņš norādīja, ka jārisina daudz svarīgu jautājumu, tostarp cilvēku evakuācija, ārkārtējās situācijas likvidēšana un cita operatīvās darbības. Prezidents arī apciemoja Hersonas apgabala slimnīcu.

“Kā ārsti?” vaicājis Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

“Labi!” atbild pacienti.

“Kad mēs jūs klausāmies, tas ir tāds morāls atbalsts, lai cik grūti arī nebūtu,” paudusi kāda paciente.

Jāatzīmē, ka īpaši smaga situācija ir applūdušajās teritorijās, kuras kontrolē okupanti, jo viņi ar cilvēku evakuēšanu nesteidzas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm