tv3.lv

Turkmenistānā un Kirgizstānā no ekrāna pazūd Kremļa propagandas kanāli

Turkmenistānā un Kirgizstānā bloķēta vairāku Krievijas TV kanālu translācija. Šajās valstīs skatītājiem vismaz uz laiku vairs nav pieejami tādi Kremļa propagandas kanāli, ka ”Rossija-1” un ”Zvezda”.

28. maijā 8:50

Turkmenistāna bloķējusi Krievijas TV kanālu “Rossija-1” un “Zvezda” translāciju, – atsaucoties uz Krievijas ziņu aģentūru “Interfax”, vēsta raidsabiedrība ”Current Time”. Līdz šim minētās programmas pārraidīja valsts lielākais licencētais telekomunikāciju operators.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uzslēdzot minētās propagandas programmas, TV skatītāji Turkmenistānā tagad redz paziņojumu: ”Televīzijas kanāla translācija ir bloķēta no operatora neatkarīgu iemeslu dēļ saistībā ar Viskrievijas telekanālu translācijas ierobežojumiem no ārvalstu satelītiem.”

Skatītājiem gan tiek solīta kanālu atjaunošana. Pagaidām vairākas citas Krievijas TV programmas Turkmenistānā vēl ir pieejamas.

Šajā valstī ārvalstu televīziju drīkst skatīties tikai kabeļoperatoru tīklos vai, izmantotjot vietējā operatora IP-televīzijas pakalpojumus. Bet satelīttelevīzija Turkmenistānā neoficiāli ir aizliegta. Jau pirms vairākiem gadiem varas iestādes turkmēņiem pieprasīja novākt visus satelītšķīvjus.

Vairāku Kremļa propagandas TV kanālu translācija uz laiku bloķēta arī Kirgizstānā. Par to liecina paziņojums vietējā kabeļtelevīzijas operatora mājaslapā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

”Sakarā ar to, ka vairākās valstīs ir noteikti ierobežojumi attiecībā uz Viskrievijas telekanālu izplatīšanu starptautiskajos satelītos vienpusējā kārtā tika bloķēta Viskrievijas Valsts televīzijas un radio kompānijas telekanālu (VVTRK) translācija,” norādīts paziņojumā. Kirgizstānas skatītājiem nav pieejami kanāli: ”Rossija Kuļtura”, ”Rossija 24” un ”Zvezda”.

Sankcijas pret VVTRK maija sākumā pieņēma Lielbritānija. Ierobežojumi vērsti ne tikai pret Krievijas valsts mediju koncernu, bet arī pret konkrētiem žurnālistiem, piemēram, Nailu Askerzadzi un Jevgēņiju Poddubniju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm