Turcijas ārlietu ministrs: Sarunas par Zviedrijas dalību NATO ir procesa sākumā

Ankaras sarunas ar Stokholmu par Zviedrijas pievienošanos NATO ir tikai procesa sākumā, ceturtdien sacīja Turcijas ārlietu ministrs Mevlits Čavušoglu.

2022. gada 22. decembrī 16:24

Zviedrija ir panākusi progresu Turcijas prasību izpildes ceļā atbilstoši pagājušās vasaras memorandam, ar Zviedrijas kolēģi Tobiasu Billstrēmu kopīgajā preses konferencē Ankarā sacīja Čavušoglu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tiesa gan, viņš arī piebilda. “Mēs šeit neesam pat pusceļā, mēs esam sākumā.”

Zviedrija un Somija, kas pieteikušās dalībai NATO, pēc Turcijas izteiktajiem pārmetumiem jūnijā memorandā cita starpā apliecināja, ka pastiprinās cīņu ar terorismu un atsāks bruņojuma pārdošanu Ankarai.

“Zviedrija tur savus solījumus. Mēs pret vienošanos izturamies nopietni,” sacīja Billstrēms, izsakoties par nesenajiem likuma grozījumiem, kas veikti, lai pastiprinātu cīņu ar terorismu.

Turcija arī pieprasījusi, lai tiktu izdoti vairāki cilvēki, ko Ankara apsūdz terorismā, arī turku žurnālists Bilents Kenešs, kas dzīvo trimdā Zviedrijā.

Zviedrijas Augstākā tiesa pirmdien nobloķēja Keneša izdošanu.

Šis tiesas lēmums “nopietni saindējis (..) godīgās” sarunas ar Zviedriju, sacīja Čavušoglu, plašāk šo tematu neizvēršot.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm