tv3.lv

Turcija ved sarunas ar Krieviju un Ukrainu par labības eksporta koridoru

Turcija risina sarunas ar Krieviju un Ukrainu par koridora atvēršanu caur Bosforu Ukrainas labības eksportam, ziņu aģentūrai “Reuters” ceturtdien sacīja augsta Turcijas amatpersona.

26. maijā 16:55

Ukrainas Melnās jūras ostas ir nobloķētas kopš Krievijas iebrukuma sākuma, un šobrīd tur noliktavās iestrēguši vairāk 20 miljoni tonnu labības.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ukraina un Krievija nodrošina gandrīz trešo daļu no pasaules kviešu piegādēm, un Ukrainas eksporta apturēšanas dēļ pasaules pārtikas krīze palielinās vēl vairāk.

“Turcija risina sarunas gan ar Krieviju, gan Ukrainu par labības eksportu no Ukrainas,” sacīja amatpersona, kas vēlējās palikt anonīma, jo sarunas ir konfidenciālas.

“Turcijai atverot koridoru, ir pieprasījums, lai šī labība sasniegtu mērķa tirgus. Sarunas joprojām turpinās,” piebilda amatpersona.

Kā trešdien sacīja Krievijas ārlietu ministra vietnieks Andrejs Rudenko, Maskava ir gatava nodrošināt koridoru kuģiem, kas ved pārtiku, apmaiņā pret dažu Rietumu sankciju atcelšanu.

“Turcija ir gatava dot savu ieguldījumu šā eksporta uzraudzībai no Odesas ceļā pa Melno jūru, jo Turcija tradicionāli ir ļoti spēcīga Melnajā jūrā un viņi ir gatavi palīdzēt,” trešdien sacīja augsts Eiropas diplomāts.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm