tv3.lv

Turcija liek šķēršļus Zviedrijas un Somijas dalībai NATO

Turcija tomēr kāpinājusi cenu savai balsij par Zviedrijas un Somijas uzņemšanu NATO. Ja nedēļas nogalē Turcijas prezidents par atbalstu NATO paplašināšanai bija nedaudz atturīgs, tagad viņš aicina diplomātus nemaz nebraukt uz Ankaru, lai kaut ko sarunātu.

17. maijā 7:39

Pirmdienas vakarā Redžeps Tajips Erdogans vēlreiz atkārtoja savus iebildumus pret Somiju un Zviedriju, ka tās atbalstot Turcijā par teroristu grupējumiem nosauktās kurdu organizācijas un abas noteikušas Turcijai sankcijas par iebrukumu Sīrijā. Tādēļ Ankara NATO paplašināšanai pagaidām zaļo gaismu nedod.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Kā lai mēs viņiem ticam? Zviedrija ir kā teroristisko organizāciju inkubators. Kā gan mēs varam viņiem uzticēties? Viņi ieradīsies Turcijā. Vai viņi ieradīsies, lai mēģinātu mūs pārliecināt? Atvainojiet, nenogurdiniet sevi! Neskatoties uz citām problēmām, mēs nevaram teikt “jā” tiem, kas uzliek sankcijas Turcijai,” citēts Turcijas prezidents.

Lēmumam par alianses paplašināšanu ir jābūt vienbalsīgam no visām dalībvalstīm. Rīt par Ankaras pozīciju varētu runāt Turcijas un ASV ārlietu ministri. Vašingtona iepriekš skaidri uzsvērusi, ka ziemeļvalstīm aliansē durvis ir plaši vaļā, kas parāda, ka Baltais nams ir pārliecināts par visu dalībvalstu atbalstu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm