Turcijas uzņēmums arī Polijai dāvinās Ukrainai paredzēto "Bayraktar"

Neilgi pēc lietuviešu uzsāktās ziedojumu akcijas bezpilota lidaparāta “Bayraktar” iegādei Ukrainai arī poļi ielēca tai pašā vilcienā, uzsākot savu ziedošanas kampaņu tādam pat mērķim. Mēneša laikā Polijai izdevies saziedot 5,1 miljonu eiro, taču Turcija, novērtējot augsto ziedotāju atsaucību, galu galā nolēmusi arī poļiem dronu dāvināt.

2022. gada 28. jūlijā 13:14

Polijas ziedojumu kampaņu uzsāka publicists Slavomirs Sirakovskis, savu ieceri pamatojot ar vārdiem – “Ja lietuvieši var savākt naudu dronam, laiks mums darīt tāpat.” Ziedojumu vākšana norisinājusies aptuveni mēnesi, kura laikā kopumā saziedoti 24 395 694 zloti jeb nepilns 5,1 miljons eiro.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lai arī poļi Turcijas uzņēmumam “Baykar”, kas ražo “Bayraktar” bezpilota lidaparātus, jau veikuši pirmo iemaksu nepilnu 4,7 miljonu eiro apmērā, uzņēmums galu galā nolēmis dronu Polijai dāvināt – savā “Facebook” profilā paziņojis Sirakovskis.

“Mīļie Polijas Bruņotie spēki, ir lieliski jaunumi! Mūsu palīdzība ir dubultota! Pēc sarunām ar Turcijas un Ukrainas pusēm saņēmu šādu oficiālu vēstuli,” ierakstā vēsta Sirakovskis, turpinājumā citējot vēstules tekstu.

Turcija raksta, ka ir pārsteigta par kampaņas lielo atsaucību – tajā piedalījušies simtiem tūkstoši poļu, un vēlas būt daļa no šī cilvēciskās solidaritātes žesta, tāpēc Polijai izsaka piedāvājumu. “Baykar” bez maksas ukraiņiem nodos “Bayraktar TB2” dronu, lai viņi vēl labāk varētu aizstāvēt savu dzimteni, savukārt Polijas jau iemaksātie līdzekļi tiks novirzīti Ukrainas labdarības organizācijām.

“Mēs tiecamies uz to, lai šis piedāvājums un kampaņa veiksmīgi palīdzētu glābt nevainīgo ukraiņu dzīvības šajos izaicinošajos laikos, par kuriem lūdzamies, lai tie pēc iespējas ātrāk beigtos,” vēstules noslēgumā raksta turku uzņēmums.

Sirakovskis raksta, ka Polija ir piekritusi Turcijas piedāvājumam. Ukraiņiem drons tiks dāvināts, bet jau iemaksātie līdzekļi tiks novirzīti humanitārajai palīdzībai Ukrainas civiliedzīvotājiem. Kas attiecas uz ziedojumu “pārpalikumu” – tas tiks pārskaitīts Ukrainas Bruņoto spēku fondam.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ieraksta beigās publicists pasakās visiem, kas ziedošanas kampaņā piedalījušies – 217 000 poļu un gandrīz 1000 baltkrievu.

Iepriekš vēstīts, ka Lietuvā žurnālists Andrjus Tapins uzsāka ziedojumu vākšanas kampaņu “Bayraktar” iegādei Ukrainai. Dažu dienu laikā lietuvieši saziedoja vairāk nekā 6 miljonus eiro, kas galu galā tikuši novirzītie humanitārās palīdzības un ieroču iegādei ukraiņiem, jo Turcija nolēma Lietuvai dāvināt Ukrainai paredzēto “Bayraktar”. Bezpilota lidaparāts jau atrādīts Lietuvas sabiedrībai un pēcāk nogādāts Ukrainā.

Par saziedotajiem līdzekļiem lietuvieši urkaiņiem iegādājušies arī mazākus dronus, kas nosaukti nāves un atdzimšanas dievietes Magylas vārdā. Droni jau veiksmīgi pilda savus pienākumus, izpiegojot un iznīcinot ienaidnieka militāro tehniku.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm