tv3.lv

Tūkstošiem cilvēku Minskā atvadās no aktīvista Ramana Bandarenkas

Aptuveni 5000 cilvēku piektdien Minskā atvadījās no aktīvista Ramana Bandarenkas, kurš mira 12. novembrī pēc piekaušanas un aizturēšanas.

2020. gada 20. novembrī 19:08

31 gadu veco Bandarenku Minskā paša mājas pagalmā 11.novembrī piekāva cilvēki maskās, kas no sētām ņēma nost baltisarkanbaltās lentes.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Nākamajā dienā Bandarenka nomira slimnīcā, kur viņš tika nogādāts no Minskas Centrālās rajona iekšlietu pārvaldes ar plašu smadzeņu tūsku, slēgtu galvaskausa un smadzeņu traumu, subdurālām hematomām, sasitumiem un nobrāzumiem.

Atvadīšanās no Bandarenkas notika baznīcā Minskas piepilsētā, kur cilvēki ieradās ar sarkaniem un baltiem ziediem.

Baltkrievijā kopš 9. augusta turpinās protesti pret prezidenta vēlēšanu viltošanu. Protestu gaitā aizturēti tūkstošiem cilvēku, bet vairāki simti ievainoti. Lielākās protesta akcijas parasti notiek svētdienās.

“Mūsu spēkos nav atgriezt Ramanu atpakaļ, bet mēs varam mēģināt panākt, ka šādi noziegumi vairs nekad netiek atkārtoti,” lietotnes “Telegram” kanālā norādīja opozīcijas līdere Svjatlana Cihanouska, kura pašreiz atrodas Lietuvā.

AFP žurnālists, kas bija klāt aktīvista bērēs, ziņo, ka cilvēki aplaudējuši un skandējuši “Roma, tu esi varonis!”.

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko šodien pavēstīja, ka nākamnedēļ atklās informāciju, kas saistīta ar Bandarenkas nāvi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Esiet pacietīgi, nākamnedēļ mēs jums visu pastāstīsim. Ticiet man, tas būs ļoti interesanti,” Lukašenko sacīto citēja aģentūra “Belta”.

Izmeklētāji sacīja, ka Bandarenka aizturēšanas brīdī izskatījies apreibis, bet medicīniskie dati, ko publiskojusi neatkarīgā ziņu vietne “Tut.by”, neliecina, ka viņš būtu lietojis alkoholu.

Baltkrievijas Ģenerālprokuratūra ceturtdien ierosināja krimināllietu pret ārstu, kas medijiem pastāstīja par Bandarenkas nāves apstākļiem. Ārsts apsūdzēts par ārstniecības noslēpuma izpaušanu un nepatiesas informācijas sniegšanu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm