Trauksme krievu bagātību slēpnī: ASV vēlas arestēt Kremļa oligarha superjahtu Dubaijā

ASV varasiestādes Dubaijas ostā pamanījušas superjahtu “Madame Gu”, kas tiek saistīta ar Krievijas Valsts domes deputātu, miljardieri Andreju Skoču. Vašingtonas amatpersonas Apvienotajiem Arābu Emirātiem lūgušas atļauju arestēt 156 miljonus ASV dolāru vērto jahtu.

2022. gada 2. decembrī 12:33

99 metrus garais kuģis, kas ir saistīts ar Krievijas parlamenta deputātu, oligarhu Škoču, jūnijā tika iekļauts ASV sankciju sarakstā. Kopš 2018. gada arī pašam Skočam ir piemērotas ASV sankcijas, jo viņš ir saistīts ar Krievijas organizētās noziedzības grupējumiem, – vēsta izdevums “The New York Times”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vai lūgums tiks apmierināts?

ASV Tieslietu ministrija lūdz atļauju arestēt jahtu “Madame Gu”, kas pietauvota Dubaijā, – atsaucoties uz saviem avotiem, ziņo laikraksts.

ASV nevar konfiscēt īpašumu citā valstī, bet Apvienotie Arābu Emirāti ir draudzīgi pret Maskavu un atsakās no Krievijas oligarhu vajāšanas. Tāpēc pagaidām aptuveni 156 miljonus dolāru vērtā jahta “Madame Gu” saglabājusi neaizskaramību.

Oficiāli Abū Dabī nekomentē “Madame Gu” parādīšanos Dubaijā. Vienlaikus ir zināms, ka Apvienoto Arābu Emirātu valdība ir nākusi klajā ar paziņojumu, kurā pausta valsts vēlme “ārkārtīgi nopietni aizsargāt globālās finanšu sistēmas integritāti”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jāpiebilst, ka par superjahtas “Madame Gu” un citu Krievijas oligarhu īpašumu bāzēšanos Dubaijā tiek ziņots jau kopš Krievijas uzbrukuma Ukrainai sākuma.

Krievijas bagātnieku dārgumu slēpnis

Kopš februāra beigās sākās Krievijas iebrukums Ukrainā, Dubaija ir kļuvusi par patvēruma vietu daudzām Krievijas jahtām un lidmašīnām, kuras nevar brīvi kuģot vai lidot citur.

Tā vietā, lai lidotu uz Eiropu, kur Krievijas lidmašīnām tagad ir aizliegts ierasties, Arābu Emirāti ir kļuvuši par galamērķi 14 procentiem no visiem privātajiem lidojumiem no Krievijas, salīdzinot ar 3 procentiem pirms kara sākuma.

Saskaņā ar “Advanced Defense Studies Center” datiem vismaz 38 ar Krievijas prezidentu Putinu saistītiem uzņēmējiem vai amatpersonām Dubaijā pieder nekustamais īpašums vairāk nekā 314 miljonu dolāru vērtībā. Piecām no šīm personām ir piemērotas ASV sankcijas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm