tv3.lv

Trampam liegtā pieeja sociālajiem tīkliem raisījusi diskusijas par vārda brīvību

Aizejošajam ASV prezidenta Donaldam Trampam liegta pieeja sociālajiem tīkliem – vietnēs “Facebook”, “Instagram” un “Twitter”, kas bija Trampa iecienītākais komunikācijas veids, konti bloķēti, raisot diskusijas – ir vai nav Trampa apklusināšana vārda brīvības pārkāpums, vēsta TV3 ziņas.

2021. gada 9. janvārī 21:00

Vienā no pēdējiem ierajkstiem savā “Twitter” profilā Donalds Tramps paguva ierakstīt, ka nepieļaus necieņas izrādīšanu pret saviem vēlētājiem – joprojām uzturot spēkā versiju par viņam nozagto uzvaru. Tāpat norādīja, ka neapmeklēs jaunievēlētā prezidenta Džo Baidena uzvaru.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Twitter” jau iepriekš īslaicīgi bloķējusi Trampa ierakstus, norādot, ka tajos pausta nepatiesība, savukārt saistībā ar pēdējiem notikumiem Kapitolijā – norādot, ka viņa ieraksti var tikt tulkoti kā aicinājums uz vardarbību.

Tagad “Twitter” vadība pieņēmusi lēmumu viņa kontu slēgt pavisam. Publiskā paziņojumā minēts, ka tas veikts “Pēc rūpīgas Trampa ierakstu pārbaudes, konta darbība apturēta vardarbības izraisīšanas riska dēļ.”

Prezidents, kuram amatā atlicis pavadīt aptuveni divas nedēļas, paziņojis, ka viņu neviens neapklusinās. Viņš apvainojis “Twitter” vārda brīvības ierobežošanā un pieļāvis pašam sava soctīkla veidošanu. Zīmīgi, ka šie ziņojumi tika izvietoti viņa priekšvēlēšanu štāba kontā. Īsi pēc tam “Twitter” slēdza arī to.

To, ka sociālie tīkliem var būt ne tikai labās, bet arī sliktās īpašības, arvien vairāk uzsver arī eksperti. Sakot, ka nekritiski vērtējot ierakstus un tos pārsūtot, ātri vien var ietekmēt lielas cilvēku masas.

“Center for Countering Digital Hate” vadītājs Imarans Ahmeds

“Tas, kas notika Kapitolija kalnā, ir rezultāts sociālo tīklu vadītāju viennozīmīgumam pret to, ka viņu kanāli tiek izmantoti manipulācijām ar cilvēkiem. Piemēram, par vēlēšanu nozagšanu un tamlīdzīgi.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Domāju, ka “Facebook” un “Twitter” gšonedēļ faktiski noņemot prezidentu Trampu no savām platformām, beidzot ir atskārtuši “mums tomēr šajā ziņā ir teikšana!” filmas “Sociālā dilema” režisors Džefs Orlovskis.

Notikušais, protams, ir uzkurinājis diskusiju, vai Trampa apklusināšana ir vai nav vārda brīvības pārkāpums. Šajā gadījumā vairāki eksperti norādījuši, ka vārda brīvība beidzas pie aicinājuma uz vardarbību. Aicinājums doties uz Kapitoliju tāds bija.

Lasi vēl: NATO centra vadītājs: Trampa kontu bloķēšana mainīs sociālo tīklu pieeju informācijas publicēšanai

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm